Apoloniusz Tajner nie ma już cienia nadziei. Srogi osąd polskich skoczków, powiedział o IO w Pekinie

2022-01-07 11:22
Apoloniusz Tajner
Autor: Cyfra Sport Apoloniusz Tajner

Apoloniusz Tajner srogo podsumował polskich skoczków po udziale w Turnieju Czterech Skoczni. Prezes PZN w wywiadzie z "Polsatem Sport" stwierdził, że nie widzi szans medalowych dla polskich skoczków na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Tak surowego osądu nie można było się spodziewać.

Apoloniusz Tajner postanowił powiedzieć, co sądzi o udziale polskich skoczków w trakcie ostatniego Turnieju Czterech Skoczni. Prezes PZN w rozmowie z "Polsatem Sport" stwierdził, że w obecnej dyspozycji polscy skoczkowie nie mogą mówić o sobie w roli faworytów do zdobycia medalu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Nie da się ukryć, że taki komentarz nie daje złudzeń co do formy sportowców.

Tymoteusz Puchacz na wylocie z Bundesligi? Był tam tylko pół roku, media mówią o transferze Polaka

Polacy bez medalu w skokach narciarskich na IO w Pekinie? Mocne słowa Apoloniusza Tajnera

Zważając na fakt, że Polacy w tym sezonie praktycznie wyłącznie rozczarowują, Apoloniusz Tajner wyraził w "Polsat Sport" obawę, że żaden z polskich skoczków nie zdobędzie medalu olimpijskiego w trakcie nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jak sam mówi, do tego potrzeba znaczącej poprawy formy w trakcie nadchodzących zawodów, a niestety na to się nie zapowiada.

- Jeżeli w Pucharach Świata przed igrzyskami olimpijskimi będziemy mieli w czołowej trzydziestce czterech zawodników, to wtedy możemy mówić, że znowu drużyna ma szansę medalową - powiedział szef polskiej federacji w rozmowie z Polsatem Sport

PŚ Zakopane bez udziału Stocha? Bolesne słowa Michala Doleżala, to będzie prawdziwy szok.

Aby zobaczyć, jak wyglądała metamorfoza Apoloniusza Tajnera, przejdź do galerii poniżej.

Duże problemy z polskiej kadrze. Nawet Stoch nie może liczyć na wiele

Sytuacja w polskiej kadrze skoczków obecnie nie napawa optymizmem. Sytuacja jest o tyle ciężka, że Michal Doleżal zasugerował, że w trakcie konkursu w Pucharze Świata w Zakopanem może nie wystartować Kamil Stoch. 

- Tak, wyobrażam sobie sytuacje, w której Kamil Stoch nie wystartuje w Zakopanem (...) Jesteśmy codziennie w kontakcie, mamy zaplanowane treningi, ale nie będziemy go pospieszać - mówił trener reprezentacji Polski w trakcie rozmowy z "Eurosportem".

Sonda
Gdzie zazwyczaj oglądasz skoki narciarskie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze