Jewgienij Klimow

i

Autor: Cyfra Sport Jewgienij Klimow

Będzie konkurs skoków narciarskich w Rosji. Wyrzuceni drzwiami cisną się oknem.

2022-12-20 13:47

Rosyjscy działacze skoków narciarskich próbują obejść międzynarodowy zakaz nałożony na ich zawodników. Zapowiedzieli na marzec 2023 międzynarodowe zawody w regionie Swierdłowska na Uralu.

Rosyjscy skoczkowie z Jewgienijem Klimowem na czele mieli prawo startu w zawodach federacji FIS do marca 2021 r. Przed sezonem 2021-22, po najeździe Rosji na Ukrainę, wykluczono sportowców i działaczy z Rosji i Białorusi z oficjalnych zawodów FIS. Sankcje potwierdzono przed obecnym sezonem, co jest wyrazem stosowania się FIS do zaleceń MKOl, który wzywa do bezterminowego wykluczenia sportowców i działaczy z Rosji i Białorusi.

Jeszcze wcześniej, bo w roku 2020 odebrano Rosji prawo organizowania zawodów rangi mistrzostw świata z powodu zorganizowanego systemu tuszowania przypadków dopingu, sponsorowanego przez państwo.

Rosyjska federacja skoków narciarskich i kombinacji norweskiej zapowiedziała, że planuje w marcu zorganizować zawody w skokach narciarskich z udziałem zaprzyjaźnionych krajów. Pomimo spodziewanej międzynarodowej obsady będą miały one status imprezy krajowej, pod nazwą Puchar Miedzianej Góry (ang. Copper Mountain Cup) - jak zapowiedział prezes tej federacji Dmitrij Dubrowskij.

Najnowsze