Wielka Krokiew, Zakopane

i

Autor: Cyfra Sport Wielka Krokiew

Problemy na największej polskiej skoczni

Czy Wielka Krokiew będzie gotowa na Puchar Świata w skokach narciarskich? Organizator zabrał głos, jest komentarz do niepokojących doniesień

2022-12-21 17:50

Pisaliśmy już o niepokojących informacjach w sprawie organizacji konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Chodziło o to, że najsłynniejsza polska skocznia Wielka Krokiew ma problemy techniczne, i to od wiosny tego roku! Sytuacja na chwilę przed konkursami zdaje się być niezwykle nieciekawa. Wreszcie głos zabrali organizatorzy, padły konkretne stwierdzenia, ale czy one uspokoją kibiców?

Przypomnijmy: od kilku miesięcy jest wyłączona z użytkowania kolej wywożąca skoczków na Wielką Krokiew. Powodem takiej decyzji były mikropęknięcia koła napinającego linę kolejki. – Zauważyliśmy je wiosną podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez naszych pracowników. Natychmiast wstrzymaliśmy ruch i rozpoczęliśmy procedury, których wynikiem było złożenie zamówienia na nowe koło u wykonawcy we Francji. Producent w umowie zapewnił, że przyjedzie ono do nas na początku października – komentuje dyrektor zakopiańskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS Sebastian Danikiewicz.

Fatalne wieści o skoczni w Zakopanem! Konkursy w Polsce zagrożone? Ciężko uwierzyć, co tam się dzieje

Dodał, że ponieważ zakopiańskie konkursy PŚ zaplanowano w dniach 13–15 stycznia 2023, to był zupełnie spokojny o czas potrzebny do przeprowadzenia tak pracochłonnej operacji jak montaż kilkutonowego koła. To były jednak złudne nadzieje...

– Październik się zbliżał, mijały tygodnie, a my oprócz wręcz niepoważnych maili mających wyjaśnić powody kolejnych przesunięć dostawy, nie otrzymaliśmy żadnego konkretnego terminu wykonania zamówienia. Po konsultacjach z ekspertami Transportowego Dozoru Technicznego i PZN podjąłem więc decyzję, że koło zostanie zespawane przez specjalistów z Mostostalu, co się właśnie dzieje – zapewnia dyrektor. I uspokaja, że prace idą bardzo sprawnie i niebawem wszystko będzie gotowe.

Rozpracowali Dawida Kubackiego przez skokami w Wiśle! Polski skoczek musi nad tym popracować, nie ma żartów

– W tym momencie dolna część kolejki jest już wyremontowana, za chwilę po uzgodnieniach technicznych pełną parą ruszą roboty przy górnym kole i, znając fachowość firmy wykonawczej, będą zakończone w ciągu dosłownie kilku dni – przekazuje. Potem odbędzie się 20-godzinny test.

Wielka chwila Adama Małysza. Spotkał Roberta Kubicę i reakcja mogła być tylko jedna

– Po nim znów zostaną wykonane badania techniczne i jeśli będzie pozytywna ocena, obiekt dostanie pozwolenie na użytkowanie, a to pozwoli na przeprowadzenie zawodów PŚ – przekonuje dyrektor OPO COS Zakopane.

Adam Małysz nowym prezesem PZN
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze