Wielka Krokiew

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Wielka Krokiew

Niepokojące doniesienia

Fatalne wieści o skoczni w Zakopanem! Konkursy w Polsce zagrożone? Ciężko uwierzyć, co tam się dzieje

2022-12-21 11:30

Lada dzień w Wiśle rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, a na przełomie roku fani będą emocjonowali się Turniejem Czterech Skoczni. Za trzy tygodnie natomiast skoczkowie z całego świata wrócą do Polski, by rywalizować w Zakopanem. Okazuje się jednak, że najsłynniejsza polska skocznia ma problemy techniczne... od wiosny tego roku! Sytuacja na chwilę przed konkursami zdaje się być niezwykle nieciekawa.

Polscy skoczkowie mają przed sobą intensywny czas. Tuż przed świętami rozegrane zostaną mistrzostwa Polski, a zaraz po nich udadzą się oni na Turniej Czterech Skoczni, jeden z najbardziej prestiżowy w tej dyscyplinie. Niewiele ponad tydzień po zakończeniu TCS zawodnicy z całego świata udadzą się do Zakopanego, gdzie oprócz konkursu indywidualnego odbędzie się także pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy. Jak donosi jednak Kacper Merk z Eurosportu skocznia w Zakopanem ma sporo problemów i wciąż nie rozwiązano problemu z wyciągiem, który pojawił się... wiosną!

Konkursy w Zakopanem zagrożone? Organizatorzy uspokajają, ale sytuacja jest niepokojąca

Wydawałoby się, że w kraju, w którym skoki narciarskie są tak popularne, nie będzie problemu z utrzymaniem w należytym stanie najważniejszych obiektów związanych z tym sportem. Prawda zdaje się być jednak zgoła inna. – Jakby co to za 3 tygodnie PŚ w skokach w Zakopanem. Wyciąg nie został naprawiony od wiosny, tylko pospawany i nadal nie ma odbioru technicznego – przekazał na Twitterze Kacper Merk z Eurosportu.

Sprawa nie wygląda najlepiej, choć Tatrzański Związek Narciarski zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą. – Podobno to formalność, działacze TZN spokojni, ale trąci to prowizorką na setki kilometrów – dodaje nieprzekonany dziennikarz Eurosportu, co z pewnością może zaniepokoić fanów skoków w Polsce.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze