Dawid Kubacki oddał się swojej pasji. Pokazał ZDJĘCIE jak leci, ale... nie na nartach!

2019-08-14 20:15 MSo
Dawid Kubacki
Autor: East News Dawid Kubacki w powietrzu

Przed nami kolejne zawody Letniego Grand Prix w Zakopanem. Zanim jednak zawodnicy pojawią się na Wielkiej Krokwi, mają ostatnie chwile dla siebie. Dawid Kubacki zdecydował, że spędzi je, oddając się swojej ulubionej pasji - lataniu. Na Instagramie opublikował zdjęcie w samolocie.

Nie od dziś wiadomo, że Dawid Kubacki, polski mistrz świata w skokach uwielbia latać. Chodzi nie tylko o narty, ale również samoloty. - Może Dawid byłby pilotem, gdyby nie wybrał sportu… Nie bałbym się usiąść z nim ani w szybowcu ani w samochodzie. Przyznam nieoficjalnie, że chłopak umiał prowadzić auto, gdy miał pięć - sześć lat - zdradzał w rozmowie z "Super Expressem" tata skoczka.

Przed kolejnymi, polskimi zawodami LGP w skokach narciarskich, Dawid Kubacki pojechał na lotnisko w Nowym Targu, gdzie kolejny raz miał okazję unieść się w przestworza. Na swoim Instagramie pokazał nawet fotografię, na której widać go za sterami statku powietrznego.

- Co prawda nie w Courchevel, ale w weekende też było latane. A już za parę dni latamy w Zakopanem - cieszył się z kolejnego, zebranego doświadczenia w roli pilota Kubacki. Kibice gratulowali skoczkowi, zauważając, że najlepiej czuje się właśnie latając.

Jedna z fanek zauważyła, że takie latanie to już "wyższa szkoła jazdy". - W Zakopanem loty na pewno będą dalekie - dodawała inna. Zawody Letniej Grand Prix na Wielkiej Krowii odbędą się w dniach 17-18.08. Pierwszy trening i kwalifikacje już w piątek.