Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Podtrzymuje formę

Dawid Kubacki znowu to zrobił! W takim stylu zaczął skoki w Engelbergu, deklasacja

2022-12-16 15:18

Dawid Kubacki znakomicie rozpoczął skoki w Engelbergu. Za nami seria treningowa przed nadchodzącym, emocjonującym weekendem. Dawid Kubacki podkreślił swoją znakomitą formę. Dzięki skokowi na 138 metrów udało mu się wygrać pierwszy trening. Znakomicie poradzili sobie także Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Zaczynamy kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Skoczkowie prznieśli się do Engelbergu, gdzie odbędą się kolejne konkursy Pucharu Świata. Dawid Kubacki znakomicie zaprezentował się podczas pierwszego treningu w Szwajcarii. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pofrunął na 138 metrów i wygrał także zmagania poprzedzające kwalifikacje do konkursu indywidualnego.

Austriacki trener uderza w Dawida Kubackiego. Mocne słowa, wykazał się totalnym brakiem szacunku

PŚ Engelberg: Kubacki wygrał piątkowy trening!

Dawid Kubacki kolejny raz potwierdził swoją znakomitą formę z tego sezonu. Lider klasyfikacji Pucharu Świata jest jednym z faworytów do stanięcia na podium w Engelbergu. Do tej pory ta sztuka mu się jeszcze nie udała!

Cieszyć kibiców może dobra dyspozycja pozostałych Polaków. Bardzo dobrze wystartował Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce. Świetnie poradził sobie także Kamil Stoch, który poszybował na 137 metrów i zajął siódme miejsce. Łącznie w Engelbergu pojawiła się siódemka Polaków.

Justyna Kowalczyk-Tekieli wraca! Ogłoszono jej wielki start, znowu jest faworytką

Dawid Kubacki - zdjęcia z dzieciństwa. Zobacz je w galerii poniżej!