Justyna Kowalczyk

i

Autor: Cyfra Sport Justyna Kowalczyk

Wielki powrót!

Justyna Kowalczyk-Tekieli wraca! Ogłoszono jej wielki start, znowu jest faworytką

2022-12-16 13:53

18 grudnia Justyna Kowalczyk weźmie udział w 32. edycji La Sgambeda w Livigno. Słynna polska biegaczka wystartuje wyścigu w techniką dowolną, który odbywa się co roku w Livigno. Czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, ośmiokrotna medalistka świata i pięciokrotna zdobywczyni podium igrzysk olimpijskich jest jedną z faworytek turnieju.

Zawody La Sgambeda odbywają się w Livigno od 1990 roku i obejmują wyścig o dystansie 35 km na trasach wytyczonych na wysokości od 1800 do 2100 m n.p.m. Wielkie wyzwanie dla naszej mistrzyni

Justyna Kowalczyk od kilku dni przebywa w Livigno, które uchodzi za prawdziwą „siłownię” na świeżym powietrzu. Livigno to narciarska stolica Włoch zwana „Małym Tybetem Europy”, dzięki swojemu położeniu na wysokości 1816 m n.p.m. przyciąga sportowców i mistrzów olimpijskich z całego świata. Z uwagi na swoje położenie i doskonale przygotowaną infrastrukturę w 2026 roku Livigno będzie gościło Igrzyska Olimpijskie.

ODBĘDĄ SIĘ TAM ZIMOWE IGRZYSKA

Podczas Olimpiady Mediolan Cortina 2026 w Livigno odbędą się zawody Freestyle i Snowboard. Wiele gwiazd sportu wybiera Livigno na miejsce swoich treningów każdego roku, wśród nich wielokrotny mistrz świata Ironman Sebastian Kienle, Narodowa Reprezentacja Włoch w lekkoatletyce, a także mistrz w chodzie na 50 km Matej Tóth (Mistrz Olimpijski w Rio de Janeiro 2016 i Mistrz Świata w Pekinie 2015), kolarze Matteo Trentin, Alberto Bettiol, Davide Formolo, Sonny Colbrelli, Wout Van Aert, Mathieu Van Der Poel, a także cała drużyna UAE Team Emirates, której kapitanem jest gwiazda Tadej Pogacar.

Również inni mistrzowie sportów zimowych wybrali Livigno na swoje treningi, wśród nich Włoska Kadra Narodowa w Narciarstwie Alpejskim z Sofią Goggią, Federicą Brignone i Martą Bassino, Lara Gut ze Szwajcarską Kadrą Narodową w Narciarstwie Alpejskim, Mikaela Shiffrin, Tessa Worley, Ester Ledecka, Andrea Dovizioso, Andrew Musgrave, Norweska Kadra Narodowa w biegach narciarskich i biathlonie, Brytyjska Kadra Narodowa we Freestyle'u i Snowboardzie, Federico Pellegrino i Greta Laurent z Włoskiej Kadry Narodowej w biegach narciarskich i wielu innych.

Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze