Dramat na skoczni narciarskiej. Oddał skok i walczy o życie

2020-07-07 17:40 MF
Skoki narciarskie
Autor: SHUTTERSTOCK Skoki narciarskie

Były francuski skoczek narciarski, 40-letni Thomas Lacroix miał bardzo groźnie wyglądający wypadek na skoczni Les Tuffes. Francuz oddał treningowy skok w dobrych warunkach, ale nie udało mu się wylądować, a wskutek poważnych obrażeń został przetransportowany do szpitala, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Do wypadku doszło na skoczni Les Tuffes w kurorcie Premanon-Les Rousses, której punkt konstrukcyjny umieszczony jest na 81. metrze, a jej wielkość (HS) wynosi 90 metrów. Jak informują francuskie media, Lacroix chciał skorzystać z korzystnych warunków i postanowił oddać treningowy skok, który zakończył się dramatycznym wypadkiem. Były skoczek nie był w stanie się podnieść o własnych siłach, dlatego został natychmiast przetransportowany helikopterem do szpitala w Bensancon, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. - Rodzina skoczka bardzo przeżywa tę sytuację - powiedział prezes francuskiej federacji narciarskiej Michel Vion.

Piotr Żyła przeskoczył skocznię! Co za forma!

Thomax Lacroix nie osiągał wielkich sukcesów w skokach. Startował głównie w Pucharze Kontynentalnym i FIS Cup. Do 2010 roku skakał w mistrzostwach Francji, a po zakończeniu kariery był lekarzem olimpijskiej reprezentacji Francji.

Oczekiwanie na deklarację zdrowia Adama Małysza Orzeł z Wisły nie jedzie do Austrii

Super Raport 7 VII (goście: Nitras, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze