Dawid Kubacki

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Dawid Kubacki

Ogromne emocje

Druzgocące słowa ojca Dawida Kubackiego o skoczku. W końcu zdecydował się to ujawnić. Tak mistrz przeżywał dramat związany z żoną

2023-07-15 12:12

Wszyscy kibice skoków narciarskich byli bardzo poruszeni wydarzeniami z życia Dawida i Marty Kubackich. Pod koniec minionej edycji Pucharu Świata skoczek musiał zrezygnować ze startów i wrócić do Polski, bo jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Po dłuższym czasie głos w sprawie zabrał ojciec Dawida Kubackiego, Edward. Po jego słowach można zauważyć, jak bardzo skoczek przeżywał całą sytuację.

W połowie marca serca i myśli wszystkich kibiców skoków narciarskich w Polsce były przy Dawidzie Kubackim i jego żonie Marcie. Ukochana reprezentanta biało-czerwonych w ciężkim stanie trafiła do szpitala, a kłopoty zdrowotne związane były z niewydolnością serca. Sam zawodnik przyznawał, że życie Marty Kubackiej udało się uratować tylko dzięki świetnej pracy lekarzy. To daje obraz, jak poważna była sytuacja.

Ojciec Dawida Kubackiego o rodzinnym dramacie. Te słowa poruszają

Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze i Marta Kubacka po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu została wypisana przez lekarzy do domu. W felietonie dla WP SportowychFaktów o rodzinnym dramacie wypowiedział się Edward Kubacki, ojciec skoczka narciarskiego. - Pamiętam, kiedy odebrałem syna z lotniska po jego powrocie ze Skandynawii. Widziałem, że to nie jest ten sam Dawid. Nerwy bardzo na niego wpłynęły. Chciałby nieba przychylić, ale nie miał możliwości zrobienia czegokolwiek. Czuł niemoc - wspomina Kubacki.

- Wyobraź sobie, że jesteś na zawodach i nagle dostajesz telefon, że żona jest w ciężkim stanie. To jest coś strasznego, nikomu nie życzę takiej sytuacji. Było widać, że bardzo cierpiał. Tego nie da się opisać. Cierpieliśmy wszyscy, ale on szczególnie - zdradził ojciec skoczka narciarskiego. Stan Marty Kubackiej wciąż się poprawia i wszystko zmierza ku lepszemu.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Najnowsze