Dawid Kubacki

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki

Opinia mistrza

Dawid Kubacki w końcu nie wytrzymał. Po tej wypowiedzi nie można mieć już żadnych wątpliwości

2023-07-15 7:16

Wszystkie dyscypliny sportu ewoluują i organizatorzy starają się urozmaicać konkurencje w taki sposób, aby przyciągać jak największa liczbę kibiców. Niektóre decyzje są jednak bardzo niezrozumiałe i tak można określić to, co zrobił Międzynarodowy Komitet Olimpijski ze skokami narciarskimi. Dawid Kubacki dosadnie wypowiedział się o wycofaniu z planu igrzysk konkursu drużynowego.

Zmiany w programie igrzysk olimpijskich są w zasadzie nieuniknione, bo MKOl stara się nadążać za współczesnymi trendami. Nie zawsze idzie to jednak w parze z oczekiwaniami kibiców i przedstawicieli zasłużonych dyscyplin sportowych. Bardzo duże kontrowersje wywołała decyzja o usunięciu z zimowych igrzysk olimpijskich konkursu drużynowego w skokach narciarskich.

Kubacki nie zamierzał tego ukrywać. Dosadna opinia

Rywalizacja zespołów była jedną z chętniej oglądanych konkurencji i często dostarczała dużych emocji. Wielu nie może zrozumieć, dlaczego postanowiono ją wykreślić z planu igrzysk. Również Dawid Kubacki kategorycznie wypowiedział się o takich zmianach. - To nie jest dobry pomysł - powiedział polski skoczek w rozmowie z Eurosportem. Miejsce drużynówki zajmą zawody duetów.

- Mamy nowy format zawodów parowych, można je dodać do programu, nie ma problemu. Ale nie kosztem drużynówki, która miała swój klimat - uważa Kubacki. - Takie zmagania zawsze dawały większej grupie zawodników szanse na medal olimpijski. Drużyna to drużyna, a nie dwie osoby - uważa skoczek narciarski. Wcześniej w bardzo podobnym tonie wypowiadał się m.in. Adam Małysz. Konkursu drużynowego nie przewidziano już na najbliższych zimowych igrzyskach w 2026 roku.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Najnowsze

Materiał sponsorowany