Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

Nadchodzi rewolucja?

Fani skoków mogą być w głębokim szoku. Ten pomysł zmieni wszystko, legenda uderzyła pięścią w stół

2022-11-24 9:29

Już w najbliższy weekend będziemy świadkami drugiego weekendu ze skokami narciarskimi w Pucharze Świata, ale będą to pierwsze zawody na śniegu. Ze względu na wczesne rozpoczęcie zmagań w tym cyklu, konkursy w Wiśle odbyły się na igielicie. Okazuje się, że to może nie być koniec rewolucyjnych zmian w skokach. Jeśli plany się zrealizują, wszystko zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.

O prawdziwą zimę w Polsce coraz trudniej. Od kilku lat mamy tylko parę tygodni z dużym mrozem, czy opadami śniegu, a i to nie zawsze jest regułą. Tym samym coraz większe problemy mają organizatorzy konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. I to nie tylko w Polsce, bo w innych krajach również zima jest dość skromna. A to wpływa na plany Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Ogromne zmiany w Pucharze Świata? To byłoby rewolucyjne posunięcie

Pierwszą rewolucję w skokach już mieliśmy. Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle odbyła się bowiem na igielicie, a nie na śniegu. Dopiero w Ruce zawodnicy będą lądować na białym puchu. FIS może iść jednak dalej, o czym świadczą słowa Sandro Pertile, dyrektora Pucharu Świata. Okazuje się, że letnie i zimowe zawody mogą być złączone w jedną klasyfikację. - W tenisie główne wydarzenia rozgrywane są na różnych kortach w zależności od pory roku. I tak samo może być ze skokami. Czy Puchar Świata zostanie połączony z Letnim Grand Prix? To możliwe rozwiązanie - powiedział niedawno Pertile.

Do tych planów w rozmowie z WP SportoweFakty odniósł się mistrz olimpijski, Wojciech Fortuna. - Myślę, że to takie trochę biznesowe rozwiązanie. Zima to jest zima, a lato jest latem. Nie jestem za tym, aby łączyć te cykle. Powinny być tak jak teraz traktowane jako osobne klasyfikacje. Oczywiście w Wiśle skakali na igielicie, ale nie było innego wyjścia, skoro zdecydowano się na tak wczesną inaugurację Pucharu Świata - powiedział były polski skoczek.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze