Polscy skoczkowie, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Polscy skoczkowie, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła

sztywne zasady

Fatalne wieści dla skoczków przed konkursem w Ruce! Ta decyzja jest nieodwołalna, nie ma zmiłuj

2022-11-24 19:43

Po rozpoczęciu zawodów Pucharu Świata 2022/23 w Wiśle, skoczkowie narciarscy, w tym oczywiście reprezentanci Polski (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i reszta) udali się do Finlandii, aby rywalizować w Ruce. Tam może czekać ich jednak niemiła niespodzianka, bowiem niejednokrotnie sroga, fińska zima dawała się we znaki zawodnikom. I tym razem wcale nie będzie lepiej. Sztywne przepisy i nieodwołalna decyzja mogą jeszcze bardziej przeszkodzić skoczkom.

Nowy sezon Pucharu Świata w pełni wystartuje w najbliższy weekend, kiedy to najlepsi skoczkowie na świecie rywalizować będą w Ruce. Za nami już pierwsze konkursy, które odbyły się w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza, jednak wtedy zawodnicy lądowali na igielicie. Teraz, na fińskim obiekcie po raz pierwszy w tym sezonie zawody odbędą się w całości na śniegu, co niezwykle ucieszyło Kamila Stocha. O wiele mniej ucieszyć go jednak może, podobnie jak kolegów z reprezentacji Polski, pogoda panująca w Ruce. Podczas konkursów, które odbędą się w najbliższy weekend, przewidywana pogoda może spaść nawet do -12 stopni. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze nieodwołalna decyzji, która na pewno nie pomoże.

Nie ma dyskusji! Ta decyzja może pokrzyżować skoczkom plany przed skokami w Ruce, nie będzie ustępstw

O co chodzi? O ubrania, które podczas takiego mrozu będą mogli mieć na sobie skoczkowie biorący udział w zawodach na skoczni w Ruce. Pomimo niskich temperatur w iście lodowych warunkach, regulamin FIS-u w tej kwestii jest nieugięty. Warstwa odzieży, którą będą mogli mieć na sobie skoczkowie w najbliższy weekend nie będzie mogła przekraczać 5 milimetrów. W przeciwnym razie, zawodników czeka dyskwalifikacja. 

Fatalne wieści dla skoczków przed konkursem w Ruce! Ta decyzja jest nieodwołalna, nie ma zmiłuj

- Regulamin pozwala tylko na bieliznę osobistą, kombinezon i warstwę ubioru pod nim. - mówi kontrolerka sprzętu FIS, Agnieszka Baczkowska cytowana przez "WP Sportowe Fakty". W skrajnych i ekstremalnych warunkach, skoczkowie mogą ratować się jeszcze chustami typu komin, jednak nie da się ukryć, że taka warstwa odzieży przy szalejącym mrozie i temperaturze poniżej -15 stopni nie powala. Dodatkowo, w takich warunkach nawet dobra rozgrzewka może nie zapewnić skoczkowi dobrego przygotowania do skoku, co również może mieć wpływ na wyniki konkursów w Ruce.

Sprawdźcie, jak wygląda małżeństwo Kamila Stocha i Ewy Bilan-Stoch, klikając w galerię zdjęć poniżej

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze