"Hehe" Piotra Żyły robi międzynarodową karierę. Ten tweet mówi wszystko!

2020-02-15 19:27 MC
Piotr Żyła
Autor: Cyfrasport Piotr Żyła

Piotr Żyła potrafi zrobić show. Oglądając wywiady z polskim skoczkiem można być prawie pewnym, że ten powie lub zrobi coś nietuzinkowego. Jak się okazało, międzynarodową karierę zaczęło robić "hehe". Wystarczy spojrzeć na wpis jednego z kanadyjskich skoczków.

Żyła nigdy nie traci dobrego humoru. "Hehe" stało się jednym z jego znaków rozpoznawczych, o czym świadczy między innymi wpis kanadyjskiego skoczka Mackenzie'ego Boyd-Clowesa. "Hehe nice win" - napisał na Twitterze zawodnik, który w sobotnim konkursie zajął 34. miejsce. Wpis spotkał się z ogromnym odzewem, zbierając dużą liczbę komentarzy, udostępnień i serduszek.

Żyła wygrał w sobotę konkurs na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. - W Willingen byłem znudzony, nie do końca sobą. Najlepsze przede mną... loty narciarskie. Zacznę pracować najlepiej, jak umiem. No i przyjadę tutaj dobrze się bawić. W sumie dwa razy zepsułem, a wygrałem - mówił w rozmowie z TVP Sport.

Dla Żyły było to drugie zwycięstwo w Pucharze Świata. Premierowe miało miejsce 17 marca 2013 roku w Oslo. Polak stanął wówczas na najwyższym stopniu podium ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem.