Igrzyska paraolimpijskie otwarte! Znicz zapłonął po wspaniałej ceremonii [ZDJĘCIA]

2018-03-09 16:23 JWa

Igrzyska paraolimpijskie 2018 w Pjongczangu oficjalnie otwarte! W piątek na stadionie zapłonął znicz. Tym samym ceremonia otwarcia 12. zimowych igrzysk paraolimpijskich dobiegła końca. Teraz pozostała już tylko sportowa rywalizacja. W Korei Południowej zaprezentuje się aż 567 zawodników z 49 krajów.

To była wspaniała ceremonia otwarcia, podczas której tradycyjną formułę wypowiedział prezydent Korei Południowej Moon Jae-in. Kibicom zaprezentowali się reprezentanci wszystkich 49 krajów, biorących udział w 12. edycji imprezy. Polskiej delegacji przewodził 34-letni Kamil Rosiek. Zawodnik ZSON Start Nowy Sącz uczestniczył w trzech ostatnich igrzyskach w biegach narciarskich i biathlonie. Rok temu w Tarvisio wywalczył srebro mistrzostw świata.

Pierwsze starty biało-czerwonych zaplanowano na sobotę. W zjeździe zawodników niewidomych i niedowidzących zobaczymy Macieja Krężela z przewodniczką Anną Ogarzyńską oraz Piotra Garbowskiego z Jakubem Twardowskim. W biathlonie z kolei wystartują Iweta Faron i Witold Skupień.

Sprawdź też: Zimowa Paraolimpiada 2018 terminarz. Kalendarz paraolimpiada 2018