Izabela Marcisz

Autor: Instagram/Izabela Marcisz Izabela Marcisz

Wielkie brawa

Izabela Marcisz wicemistrzynią świata! Biegaczka zdobyła drugi medal dla Polski w Whistler, otarła się o złoto

2023-02-03 21:48

Fantastyczne wieści dobiegły do Polski z Whistler! Dorobek Biało-Czerwonych podczas tegorocznych mistrzostw świata juniorów powiększył się do dwóch medali za sprawą Izabeli Marcisz. Polska biegaczka została wicemistrzynią świata do lat 23 w biegu na 10 km stylem dowolnym. Do złota zabrakło jej zaledwie sekundy!

Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal w biegu na 10 km stylem dowolnym narciarskich młodzieżowych mistrzostw świata rozgrywanych w kanadyjskim Whistler. Polka przegrała jedynie z Niemką Helen Hoffmann. Trzecie miejsce zajęła Margrethe Bergane z Norwegii. Hoffmann uzyskała czas 26.13. Marcisz była wolniejsza o jedną sekundę, natomiast Bergane o cztery. Pozostałym reprezentantkom Polski poszło niestety znacznie gorzej.

Izabela Marcisz wicemistrzynią świata! Drugi medal dla Polski na MŚJ w Whistler

Karolina Kaleta z czasem 29.00 była 32., a Magdalena Kobielusz uzyskała wynik 29.38 i została sklasyfikowana na 42. pozycji. "Mamy medal! Wspaniały bieg Izabeli Marcisz w Whistler. Polka srebrną medalistką młodzieżowych mistrzostw świata w biegu na dystansie 10 km łyżwą! Zwycięstwo było bardzo blisko - ogromne gratulacje dla Izy" - przekazał na Twitterze Polski Związek Narciarski. Polscy sportowcy zdobyli do tej pory dwa medale w Whistler. Wcześniej 19-letni Jan Habdas wywalczył brąz na normalnej skoczni.

22-letnia Marcisz zdobyła piąty w karierze medal imprezy mistrzowskiej i drugi w kategorii U-23. W 2020 roku jeszcze jako juniorka w niemieckim Oberwiesenthal wywalczyła brąz i dwa srebra MŚJ. Natomiast rok później w fińskim Vuokatti została młodzieżową mistrzynią świata na 10 km techniką dowolną. W młodzieżowych MŚ biorą udział zawodnicy do 23. roku życia, zaś w MŚ juniorów do 20.