Elena Fanchini

i

Autor: AP Elena Fanchini

Tragiczne wieści

Jej koleżanki świętowały, ona umierała. Nie żyje wicemistrzyni świata, miała zaledwie 37 lat

2023-02-09 7:18

Tragiczne wieści obiegły światowe media prosto z Włoch. W dniu, w którym włoskie narciarstwo świętowało mistrzostwo świata Marty Bassino w supergigancie, zmarła koleżanka 26-latki. Elena Fanchini miała zaledwie 37 lat i zmarła w swoim domu w Solato, niedaleko Brescii. Włoszka specjalizowała się w konkurencjach szybkościowych, była m.in. wicemistrzynią świata w zjeździe z 2005 roku. Po trudnej walce przegrała z nowotworem.

W wieku 37 lat w swoim domu w Solato niedaleko Brescii zmarła na nowotwór alpejka Elena Fanchini - poinformowała włoska federacja narciarska. W trakcie kariery sportowej specjalizowała się w konkurencjach szybkościowych, była m.in. srebrną medalistką mistrzostw świata w 2005 roku. Fanchini zmarła w dniu, gdy jej rodaczka - Marta Bassino - triumfowała w alpejskich mistrzostwach świata w supergigancie, a dwa dni po tym, jak w kombinacji zwyciężyła inna jej koleżanka z alpejskich stoków, Federice Brignone.

Jej koleżanki świętowały, ona umierała. Nie żyje Elena Fanchini

Z kolei Sofia Goggia, która jest faworytką sobotniego zjazdu, a więc ulubionej konkurencji zmarłej alpejki, w styczniu zadedykowała chorej Fanchini swoje zwycięstwo w Cortinie d'Ampezzo. Fanchini ostatni raz wystąpiła w sezonie 2017/18. Po roku leczenia wznowiła treningi, ale już nigdy nie wróciła do formy sprzed choroby. Z tego powodu nie wystąpiła w 2018 roku w igrzyskach w Pjongczangu.

W karierze dwa razy triumfowała w zawodach Pucharu Świata; w obu przypadkach w zjeździe. Jej dwie młodsze siostry Nadia i Sabrina również zawodowo uprawiały narciarstwo alpejskie.

Sonda
Lubisz jeździć na nartach?
Mateusz Murański nie żyje.

Dlaczego warto za życia zaplanować WŁASNY POGRZEB?

Posłuchaj rozmowy, która przełamuje tabu o umieraniu!

Listen on Spreaker.
Najnowsze