Jest oświadczenie GRANERUDA! "Zrobiłem wszystko, by uniknąć zakażenia"

2021-03-03 10:07 MSK
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

"Dla mnie to koniec mistrzostw świata" – napisał na swoim koncie na Instagramie Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata był faworytem do złota w piątkowym konkursie mistrzostw świata w Oberstdorfie. Na przeszkodzie stanęło jednak zakażenia koronawirusem.

O tej fatalnej informacji dowiedział się w środę rano. Wtedy norweski skoczek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 24-latek był zdecydowanym faworytem do złota na skoczni dużej, nawet mimo niepowodzenia na obiekcie normalnym (tam zajął 4. miejsce).

Z samego rana Granerud otrzymał tę koszmarną informację! Wszystkie plany do kosza, Stoch może skakać z radości

Żyła mistrzem świata!

"Mam pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. W życiu jest wiele wzlotów i upadków. Ten sezon i tak był dla mnie spełnieniem marzeń. Spełniłem swoje cele. Czuję się trochę kiepsko, ale nic mi nie dolega. Ta sytuacja tylko uświadomiła mnie, jak bardzo trzeba uważać. Myślę, że zrobiłem wszystko, by uniknąć zakażenia, ale to wciąż było za mało. To oczywiście oznacza, że dla mnie to koniec mistrzostw świata. To wielki smutek. Teraz najważniejszą rzeczą jest wrócić do pełni sił" - napisał w oświadczeniu na swoim koncie na Instagramie.

Kryształowej Kuli nikt mu nie zabierze. Granerud wygrał w tym sezonie aż jedenaście konkursów Pucharu Świata i pewnym krokiem zmierza po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Czwartkowe kwalifikacje i piątkowy konkurs MŚ będzie jednak oglądał w izolacji. W sobotę konkurs drużynowy, tam również Norwegowie byli faworytami, głównie dzięki Granerudowi.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze