Z samego rana Granerud otrzymał tę koszmarną informację! Wszystkie plany do kosza, Stoch może na tym skorzystać

2021-03-03 9:33 MSK
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

Halvor Egner Granerud z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa – poinformował norweski portal vg.no. Lider Pucharu Świata nie wystąpi w piątkowym konkursie na dużej skoczni. 24-latek był faworytem do złota. Konkurs na normalnej skoczni skończył na 4. miejscu.

- Jestem bardzo smutny, ale czuję się zupełnie dobrze z łagodnymi objawami - wyjaśnił Granerud w komunikacie prasowym.

Skoczek o pozytywnym wyniku testu dowiedział się w środę rano. Norwegowie mieli o godz. 9.45 zorganizować konferencję prasową. Rzecznik reprezentacji Steinar Bjerkmann jednak odwołał spotkanie z mediami. Również przebywa w izolacji.

Thomas Morgenstern dla "SE": O Żyle, Stochu, Granerudzie i pasji do latania helikopterem

Żyła mistrzem świata!

Granerud wygrał w tym sezonie 11 konkursów Pucharu Świata. Jest już bardzo blisko Kryształowej Kuli. Sezon 2020/21 może jednak skończyć jako wielki przegrany. Złotego Orła Turnieju Czterech Skoczni sprzed nosa zgarnął mu Kamil Stoch. Na normalnej skoczni w Oberstdorfie złoto mistrzostw świata zdobył Piotr Żyła. Norweg był dopiero czwarty. Na skoczni normalnej miał odbić sobie wszystkie niepowodzenia, ale tym razem wygrał koronawirus.  

Na czwartek zaplanowane są kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego na dużej skoczni Schattenbergschanze (HS137). W sobotę konkurs drużynowy. 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze