Justyna Kowalczyk-Tekieli

i

Autor: Instagram/ justyna.kowalczyk.tekieli Justyna Kowalczyk-Tekieli

opublikowała ważne informacje

Justyna Kowalczyk podjęła bardzo ważną decyzję po śmierci jej męża. Poczuła, że powinna to zrobić

2023-09-17 16:51

Justyna Kowalczyk-Tekieli niejednokrotnie potwierdzała m.in. za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych, że góry i aktywny styl życia są jej pasją. Zainteresowania te połączyły również "Królową nart" z jej byłym mężem Kacprem Tekielim, który był polskim wspinaczem oraz instruktorem wspinaczki sportowej. Z tego względu Justyna Kowalczyk postanowiła uhonorować swojego zmarłego niedawno małżonka.

Przed kilkoma miesiącami fani Justyny Kowalczyk-Tekieli pogrążyli się w smutku i żałobie, kiedy pojawiły się informacje, że Kacper Tekieli zmarł podczas jednej z górskich wypraw w Szwajcarii. Wielokrotna medalista olimpijska w kolejnych miesiącach udowodniła jednak, że pomimo tak olbrzymiej tragedia stara się radzić sobie najlepiej, jak to możliwe, wciąż pielęgnując pamięć o swoim zmarłym niedawno małżonku. Teraz "Królowa nart" postanowiła uhonorować swojego męża i podzieliła się ważną informacją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 

23.09 o godzinie 12.00 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą odsłonimy tablicę Kacpra. Mój Mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o Nim i przede wszystkim o Jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z Niego ogromnie dumna - napisała na Facebooku Justyna Kowalczyk-Tekieli informując o jej najbliższych planach.

Justyna Kowalczyk poczuła, że powinna to zrobić po śmierci męża. Podjęła ważną decyzję

Po tym, jak wielokrotna medalista olimpijska przytoczyła w poście kolejne wyczyny jej męża, który chociażby przebiegł Wielką Koronę Tatr w niespełna 37,5h, Justyna Kowalczyk wyjaśniła, że zdecydowała się na taką formę poinformowania o uroczystości, aby dotrzeć do jak największej ilości osób, które na co dzień związane były z Kacprem Tekielim. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze