Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli

i

Autor: Instagram/Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk-Tekieli, Kacper Tekieli

poruszający widok

Justyna Kowalczyk zrobiła to dla swojego zmarłego męża. Nie mogła postąpić inaczej, poruszający widok

2023-09-25 7:39

Przed kilkunastoma dniami Justyna Kowalczyk zapowiedziała w swoich mediach społecznościowych ważne wydarzenie, jakim miało być umieszczenie w górach specjalnej tablicy upamiętniającej jej męża. Niedługo po zakończeniu ceremonii, na której pojawiło się wiele bliskich jej i Kacprowi Tekielemu osób, wielokrotna medalistka olimpijska postanowiła pokazać, co zrobiła dla swojego zmarłego małżonka.

Niespodziewana śmierć Kacpra Tekielego, który zginął podczas swojej wyprawy w szwajcarskie góry w maju tego roku była wielkim ciosem nie tylko dla jego najbliższej rodziny oraz przyjaciół, ale także dla wielu fanów Justyny Kowalczyk. Wielokrotna medalistka olimpijska w swoim małżonku znalazła nie tylko bratnią duszę, ale także ogromne wsparcie i prawdziwego przyjaciela oraz oddanego partnera. Kilka miesięcy po jego odejściu, "Królowa nart" postanowiła uhonorować go w miejscu, które było dla niego drugim domem, czyli w górach. W tym celu postanowiła umieścić w w Osterwie tablicę, która ma stać się symbolicznym nagrobkiem Kacpra Tekielego.

Justyna Kowalczyk uhonorowała zmarłego męża w górach. Specjalna tablica chwyta za serce

- 23.09 o godzinie 12.00 na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą odsłonimy tablicę Kacpra. Mój Mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o Nim i przede wszystkim o Jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z Niego ogromnie dumna - poinformowała niedawno Justyna Kowalczyk w mediach społecznościowych, zapraszając na uroczystość. 

Justyna Kowalczyk zrobiła to dla swojego zmarłego męża. Nie mogła postąpić inaczej, poruszający widok

Niedługo po wydarzeniu, Justyna Kowalczyk postanowiła opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie tablicy, która pojawiła się po słowackiej stronie Tatr. - Kacper Tekieli 1984-2023 Alpinista, Taternik. Nie żył za karę - głosi napis na symbolicznym nagrobku męża Justyny Kowalczyk. - Bardzo dziękuję wszystkim, ktorzy wczoraj byli tam ze mną i Hugonkiem. - napisała pod zdjęciem "Królowa nart" dziękując wszystkim tym, którzy postanowili pojawić się na uroczystości. 

Tragiczna śmierć męża Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli zginął w Alpach
Najnowsze