Kamil Stoch buduje pałac! Tak zamieszka król skoków [ZDJĘCIA]

2017-02-01 13:40 DCH

Kamil Stoch (30 l.) jest wspaniałą wizytówką Zębu. A jego piękny dom także stanie się wizytówką rodzinnej wsi skoczka. Budowany w stylu góralskim, z wieloma oknami i wieżyczką, stoi na wzgórzu w centralnej części miejscowości. Od zewnątrz wydaje się prawie gotowy. Robi wrażenie!

Znajdujący się pod Poroninem Ząb to najwyżej położona miejscowość w naszym kraju (średnia wysokość 1013 m ponad poziomem morza). Stąd pochodzą tacy znakomici sportowcy, jak mistrz świata w biegach narciarskich Józef Łuszczek czy zwycięzca konkursu Pucharu Świata w skokach Stanisław Bobak. Tutaj na okolicznych pagórkach pierwsze skoki oddawał Kamil, budując na zboczach miniskocznie. Nic dziwnego, że właśnie w Zębie mistrz olimpijski postanowił uwić także własne gniazdo. Budowa trwa od roku 2014, a impuls dali mieszkańcy tej wsi. Podczas specjalnej uroczystości podarowali Kamilowi kamień węgielny i tzw. sosręb, czyli główną belkę podtrzymującą dach w góralskim domu.

Okazała "chałupka" ze spadzistymi dachami nawiązuje do góralskiego stylu. Jest znacznie większa niż dom rodzinny Stocha, znajdujący się w innej części Zębu. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Ewa i Kamil Stochowie będą mogli się tam wprowadzić. Dotąd wynajmowali mieszkania w Proszowicach, Kościelisku i Zakopanem.