Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Przykre słowa

Kamil Stoch nie gryzł się w język po nieudanym konkursie w Titisee-Neustadt. Gorzki uśmiech na twarzy mistrza

2022-12-09 15:10

Kamil Stoch nie zdołał awansować do drugiej serii konkursu indywidualnego w Titisee-Neustadt. Nie da się ukryć, że on i kilku innych zawodników trafiło na bardzo złe warunku, a sędziowie za późno podnieśli belkę, by to zrekompensować. Warunki to jednak nie wszystko i nie jest tajemnicą, że Stoch także nie jest w najwyższej formie. Po zawodach na jego twarzy malował się uśmiech, ale wyrażający więcej rezygnacji, niż dobrego humoru.

Piątkowe zawody w Titisee-Naustadt były udane dla Dawida Kubackiego i Piotra Żyły, którzy zajęli odpowiednio 2. oraz 6. miejsce. Dobrze poradził sobie także Paweł Wąsek który zajął 14. lokatę, a zapunktował jeszcze Aleksander Zniszczoł, zajmując 29. miejsce. Do drugiej serii nie weszli natomiast Tomasz Pilch, Jakub Wolny i Kamil Stoch. Oczywiście największe zaskoczenie to słaby wynik tego ostatniego – choć Stoch nie jest w najwyższej formie, to z wejściem do drugiej serii raczej problemów nie miał. Tym razem trafił jednak na bardzo słabe warunki i w rozmowie z dziennikarzem Eurosportu widać było rozżalenie polskiego skoczka.

Kamil Stoch dosadnie podsumowuje swój występ

Kamil Stoch zapytany o warunki nie chciał zrzucać z siebie odpowiedzialności. – Nie mam wpływu na to – zaczął polski skoczek w odniesieniu do warunków – problem jest taki, że skoki mi totalnie nie idą. Tego mi najbardziej żal, niby robię krok do przodu, jak wczoraj, a dzisiaj jakbym zrobił dwa kroki do tyłu. Trudne to jest – mówił dalej rozżalony.

Stoch podkreślił, że w dniu zawodów miał takie same nastawienie, jak na treningach, gdy szło mu lepiej. – Wydawało się, że wszystko jest fajnie i dzisiaj poszedłem z takim samym nastawieniem, celami, które chciałem zrealizować, ale nie idzie – podkreślił.

– Jak ktoś jet w formie, to nie musi robić nic i mu idzie. A jak się jest po drugiej stronie, tak jak ja, to robi wszystko, a nic nie działa. Tak jest, trzeba to po prostu przetrzymać. Jest to bardzo trudne, od środka mnie wszystko rozszarpuje, ale muszę zachować spokój i cierpliwość – mówił Stoch, choć mimo słabego wyniku starał się zachować jakiś optymizm.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany