Kamil Stoch nie wytrzymuje z zachwytu na myśl o niej. Mówi wprost: "Cudowna!"

2021-11-13 14:04
Kamil Stoch
Autor: CyfraSport Kamil Stoch

20 listopada wystartuje kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ta zima będzie wyjątkowa z wielu względów. Między innymi ze względu na zbliżające się Igrzyska Olimpijski w Pekinie. Niektórzy z polskich zawodników już przebierają nogami, nie mogąc doczekać się startów na chińskiej skoczni. Do tego grona należy Kamil Stoch, który zachwycał się olimpijskim obiektem.

Nie minęło wiele czasu, a lada moment wystartują kolejne Igrzyska Olimpijskie. Po letniej imprezie w Tokio, czas na zawody w Pekinie. Zimowych nadziei nie ma zbyt wiele, choć analitycy wróżą Biało-czerwonym nawet pięć krążków. Największe szanse oczywiście będą w skokach narciarskich. Kamil Stoch w rozmowie z TVP Sport nie ukrywa, że nie może się doczekać nadchodzącej imprezy. Najbardziej czeka na skoki oddawane na zupełnie nowym obiekcie. Zachwyca go nawet sam projekt!

NIE PRZEGAP! W Polsce oddzielą kibiców zaszczepionych od niezaszczepionych. Zapadła decyzja o "specjalnych sektorach", interweniował RPO

Stoch zachwycony skocznią olimpijską w Pekinie

Kamil Stoch nie ukrywał tego, jak bardzo podoba mu się obiekt w Państwie Środka. Wizualnie jest nim zachwycony, ale zagadką pozostaje, jak będzie się na niej skakać. Wszak, w zeszłym roku nie było okazji do próby przedolimpijskiej z powodu pandemii COVID-19. - Cudowna. Nie mogę się doczekać, żeby tam pojechać. Zdjęcia wyglądają niesamowicie, nie ma chyba na świecie drugiej równie imponującej konstrukcji. Pytanie, jak to będzie wyglądało w praktyce? - przyznał w obszernym wywiadzie na Sport.tvp.pl.

Trudno jednak martwić się o to, by Stoch na nowym obiekcie miał sobie nie radzić. Już raz nie próbował skoczni przed Igrzyskami Olimpijskimi. - I wyszło nie najgorzej - dodaje. Chodzi oczywiście o Soczi i rok 2014. Zdobył tam dwa złote medale.

Dani Alves zarobi w Barcelonie grosze. Jak on za to wyżyje? Ledwo wystarczy mu na bochenek chleba

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Kamil Stoch - OSIĄGNIĘCIA

Kamil Stoch jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Trzykrotnie sięgał po złoto Igrzysk Olimpijskich (dwukrotnie w Soczi i raz w Pjongczangu). Dwukrotnie zostawał mistrzem świata i tyle samo razy zdobywał Kryształową Kulę. Trzykrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Wygrywał też Raw Air i Planica 7.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze