Kamil Stoch

i

Autor: Instagram/kamilstochofficial Kamil Stoch

Stoch zabrał głos

Kamil Stoch wyznał, co jest dla niego ważne. To może mieć później ogromne znaczenie

2022-07-24 19:44

Kamil Stoch razem z resztą polskich skoczków zainaugurował starty w Letnim Grand Prix. Lider polskiej kadry na zawodach w Wiśle zajął 2. miejsce w sobotę oraz 1. w niedzielę. Po zwycięstwie w niedzielnym konkursie indywidualnym Kamil Stoch podkreślał, że choć w Wiśle nie startowała duża część czołówki, to zawody te są bardzo istotne.

Kamil Stoch, podobnie jak cała polska kadra, w minionym sezonie osiągał rozczarowujące wyniki. Ledwie kilkukrotnie udawało się nawiązać walkę z czołówką, ale nie przełożyło się to na żadne konkretne trofea. To był jeden z najgorszych sezonów od lat, ale Polacy nie załamują rąk i po wielu zmianach w sztabie i polskim związku zabrali się do pracy, aby kolejne sezony były bardziej owocne. Nowym szkoleniowcem został Thomas Thurnbichler, który postanowił sprawdzić swoich zawodników już w Letnim Grand Prix w Wiśle, gdzie zabrakło zdecydowanej większości czołówki poprzedniego sezonu.  Kamil Stoch po zwycięstwie w niedzielnym konkursie zapewnił, że nie ma to dla niego większego znaczenia, że nie rywalizuje z czołówką. Wskazał co jest obecnie dla niego ważne.

Stoch wygrywa niedzielny konkurs w Wiśle! Wielka klasa Polaków, całe podium biało-czerwone

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu

Kamil Stoch zadowolony po starcie w LGP w Wiśle

Polacy pokazali się w Wiśle z bardzo dobrej strony – w sobotę mieliśmy aż 7 zawodników w czołowej dziesiątce, a w niedzielę całe podium należało do Biało-Czerwonych. Liderami Letniego Grand Prix są Stoch i Kubacki, którzy zdobyli po 180 punktów – Kubacki wygrał w sobotę, Stoch wówczas był na 2. miejscu, a w niedzielę kolejność odwróciła się.

 – Cieszę się, że wygrałem zawody. Dla mnie nie ma znaczenia, że kogoś nie było na starcie, czy też, że to letnie zawody. Po prostu byłem najlepszy startując przed wspaniałą publicznością - powiedział Stoch w rozmowie z dziennikarzami.

Kamil Stoch musiał gryźć się w język. Znów został skrzywdzony? Trudno to jakkolwiek wytłumaczyć

Wygrana w tym cyklu nie jest jednak celem dla trenera Thurnbichlera i Kamil Stoch nie uważa, by coś się w tej sprawie zmieniło. Lider polskiej kadry wskazał, co jest obecnie najważniejsze. – Wydaje mi się, że po dzisiejszym dniu to się nie zmieni. Jednak nie ubolewam z tego powodu, gdyż zimą nikt nie będzie pamiętać o Letnim Grand Prix. Dla mnie ważnym jest, że buduję pewność siebie, czerpię radość z wykonywania swojej pracy – wyjaśnił Kamil Stoch. To przygotowanie może mieć później znaczenie właśnie w sezonie zimowym.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze