Kamil Stoch zmagał się POTWORNYM bólem. Małysz wyjawił OKROPNĄ prawdę o mistrzu

2020-11-21 18:29
Kamil Stoch
Autor: SE Kamil Stoch

Polscy skoczkowie w naprawdę udany sposób zainaugurowali sezon 2020/2021. Podopieczni Michala Dolezala w konkursie drużynowym zajęli 3. lokatę, ustępując jedynie Austriakom oraz Niemcom. Być może wynik byłby lepszy, ale w zauważalnie gorszej dyspozycji był dziś lider naszej kadry – Kamil Stoch. Wiadomo jednak, co było przyczyną takiego stanu rzeczy.

Najlepszy polski skoczek z pewnością nie zaliczy dzisiejszego konkursu do udanych. 33-latek w pierwszej serii poszybował jedynie 118,5 metra. W drugiej osiągnął zdecydowanie lepszy wynik, lądując na 126. metrze. Nie zmienia to jednak faktu, że urodzony w Zębie zawodnik daleki był od swojej najlepszej dyspozycji. Okazuje się jednak, że dzisiejsze skoki nie były spowodowane słabą formą Stocha, a problemami zdrowotnymi.

Skoki w Wiśle: Polacy walczyli jak lwy, ale zabrakło szczęścia! Trzecie miejsce za Austrią i Niemcami

O wszystkim na łamach TVP Sport poinformował Adam Małysz. Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich PZN podkreślił także, że niedługo przed zawodami stan zdrowia Stocha był na tyle zły, że rozważano zastąpienie go skoczkiem rezerwowym. – Kamil Stoch miał dziś migrenę. Po przyjeździe na skocznię rozważana była nawet wymiana w drużynie, Andrzej Stękała czekał w gotowości – powiedział Małysz. Wydaje się jednak, że występ lidera polskiej kadry w jutrzejszym konkursie indywidualnym pozostaje niezagrożony.

Zmagania w Wiśle inaugurują sezon zimowy w skokach narciarskich. W piątek odbyły się kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano natomiast pierwszy konkurs indywidualny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze