Wielka Krokiew, Zakopane

i

Autor: Cyfra Sport Wielka Krokiew

Kim jest Thomas Thurnbichler? Nowy trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler kim jest? Sylwetka Thomasa Thurnbichlera, to on zastąpi Michala Doleżala

2022-04-05 16:16

Kim jest Thomas Thurnbichler? Nowy trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler kim jest? Sylwetka Thomasa Thurnbichlera, to on zastąpi Michala Doleżala. W ostatnich dniach polscy skoczkowie oraz kibice skoków narciarskich zachodzili w głowę, kto zostanie nowym trenerem Biało-czerwonych i zastąpi Michala Doleżala. Ostatecznie wybór PZN padł na Thomasa Thurnbichlera. Sprawdźcie kim jest następca Michala Doleżala. Nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Thomas Thurnbichler. Kim jest Thomas Thurnbichler SYLWETKA.

Ostatni weekend Pucharu Świata w sezonie 2021/22, który rozgrywany był w Planicy upłynął w zdecydowanie gorszej atmosferze, niż pierwotnie zakładano. Wszystko bowiem przez decyzję w sprawie Michala Doleżala, który dowiedział się, że Polski Związek Narciarski nie ma zamiaru przedłużać z nim kończącej się właśnie umowy. To wywołało falę oburzenia wśród kibiców Biało-czerwonych oraz samych zawodników z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą na czele. Natychmiast ruszyła również karuzela z nazwiskami potencjalnych trenerów, którzy mogliby zastąpić Michala Doleżala i jak się okazało, wśród nich był szkoleniowiec, który ostatecznie dostał tę pracę. We wtorek 5 kwietnia 2022 roku rozniosła się wieść, że nowym trenerem polskich skoczków będzie Thomas Thurnbichler.

Tajemniczy wpis Kamila Stocha! To koniec?! Te słowa wzbudzają ogromne obawy, nie wygląda to najlepiej

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?

Thomas Thurnbichler kim jest nowy trener polskich skoczków? Thomas Thurnbichler sylwetka trenera Polaków

Nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich, a co za tym idzie następca Michala Doleżala może jednak wywoływać u wielu niedzielnych fanów skoków pytanie "kim jest Thomas Thurnbichler?" Austriak za niedługo skończy dopiero 33 lat, a więc jest młodszy chociażby od Piotra Żyły, czy Kamila Stocha. Turnbichler miał jednak okazję uczestniczyć w ostatnich sukcesach reprezentacji Austrii, bowiem do tej pory pełnić on funkcję asystenta Andreasa Widhoelzla - głównego trenera austriackiej kadry. Pomimo tego, że podczas swojej kariery skoczka Thomas Turnbichler nie zdominował Pucharu Świata, to ma on sukcesy chociażby na mistrzostwach świata juniorów. Zdobywał tam dwa złote medale, srebro oraz brąz. 

U Justyny Żyły zaszła ogromna zmiana! Różnicę w wyglądzie widać gołym okiem, musiała się tym pochwalić

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze