Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Taki naprawdę jest Piotr Żyła

Świętowanie na skoczni

Kolejny Sylwester Piotra Żyły spędzony na Turnieju Czterech Skoczni, a wspomina jeden szczególny. Ale się działo!

2022-12-26 22:19

Już po raz trzynasty Piotr Żyła pojawi się na skoczniach w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen, czyli na obiektach, które na przełomie starego i nowego roku goszczą uczestników tradycyjnego Turnieju Czterech Skoczni. Doświadczony polski skoczek, który 16 stycznia świętować będzie 36. urodziny, jest jednym z kandydatów do triumfu w zawodach.

-Zawsze się znajdzie na półce miejsce na „orełka”. Upcha się go tam – mówi Piotr Żyła ze śmiechem, używając w rozmowie z „Super Expressem” żartobliwego określenia w stosunku do „Złotego Orła”, głównej nagrody w TCS. Polski skoczek najwyższą – drugą – pozycję zajął w sezonie 2016/17, przegrywając wówczas tylko z Kamilem Stochem. Teraz ewentualny sukces może mu zabrać inny kolega z drużyny - Wysoko bym też Dawida stawiał, bo on w tym sezonie jest niemożliwy. Zdarzało mi się oddać solidny skok, a tu Dawidek za moment szybował jeszcze dalej. W sporcie nie ma niczego pewnego, ale widziałbym go w gronie najmocniejszych faworytów – tak Żyła ocenia szanse Dawida Kubackiego.

Po raz trzynasty wiślanin spędzi też z dala od domu tradycyjnego Sylwestra. Jest więc co wspominać, bo przecież tradycyjnie 1 stycznia zawodnicy stają na rozbiegu obiektu w Garmisch-Partenkirchen. - Był taki jeden rok – choć już dawno – kiedy w tę noc nie spałem. Młody jeszcze wtedy byłem, pochłonęła mnie noc i w końcu trener mnie wygonił do spania. Później mi brakło na pierwszą serię, bo w próbnej jeszcze byłem drugi... - wspomina z uśmiechem Żyła. Podkreśla jednak, że brak sylwestrowych szaleństw specjalnie mu nie doskwiera. Ma na to swój sposób. - Zawsze można Sylwestra w kwietniu zrobić! - zapewnia z uśmiechem.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Jaki naprawdę był rok 2022 w sporcie? Kto zabłysnął najbardziej, a kto srogo zawiódł?

Posłuchaj podsumowania roku w podcaście SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze