Kuriozalna sytuacja na MŚ. Przez zakażonego zawodnika z transmisji wycofała się telewizja

2021-04-11 21:55 Marek Żochowski
Curling, Szwajcaria - USA
Autor: Curling Canada/Twitter

Ciężko byłoby wymyślić taki scenariusz. Do absurdalnych sytuacji doszło w weekend w kanadyjskim Calgary, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w curlingu. Zawody zamykano i ponownie otwierano, a jednego z uczestników początkowo uznano za zakażonego, potem za pozbawionego koronawirusa, a w końcu stwierdzono, że tak naprawdę był już... zaszczepiony. Kiedy dopuszczono go do gry, z imprezy wycofała się kanadyjska stacja telewizyjna.

Bieg wypadków na MŚ w Calgary był kuriozalny. Najpierw w piątek zawody przerwano z powodu stwierdzenia przypadków zakażenia koronawirusem. Mecz USA – Szwajcaria, który decyduje o awansie do półfinału i miał się odbyć w sobotę, przełożono. Następnego dnia, w niedzielę rano, światowa federacja WCF oznajmiła twardo, że zakażony sportowiec mający wystąpić w tej potyczce co prawda w kolejnym badaniu okazał się zdrowy, ale nie zostanie na wszelki wypadek dopuszczony do gry. To nie koniec: po jakimś czasie poinformowano jednak, iż mecz dojdzie do skutku, a gracz weźmie z nim udział, ponieważ okazało się, że tak naprawdę był... zaszczepiony przeciwko Covid-19! Tyle tylko, że zespoły mają obowiązek grać w maseczkach. Zamieszanie sięgnęło zenitu, a to tym bardziej dziwne, że wszystkie kroki musiały być konsultowane z odpowiednimi służbami epidemiologicznymi stanu Alberta.

Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?

Tego było już za dużo dla szefów telewizji TSN. Postanowili, że ich pracownicy nie pojawią się w hali ze względów bezpieczeństwa epidemicznego, kamery zabrano z poziomu lodowiska. Przerwano zatem transmisję telewizyjną w Ameryce!

Tak wygląda córka osławionego Dennisa Rodmana. Jest obiecującą... piłkarką

W niedzielę wieczorem polskiego czasu nie było jasne, czy kamery telewizji TSN powrócą na arenę na półfinały i walkę o medale. Co ciekawe, w tzw. przekazie światowym, z którego m.in. korzysta Polsat Sport, transmisji nie przerwano, dlatego nasi widzowie mogą oglądać zawody bez przeszkód. Amerykańskim kibicom pozostały kanały internetowe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze