Piotr Żyła

i

Autor: Cyfrasport Piotr Żyła

Jasna ocena

Legenda przerwała milczenie w sprawie Piotra Żyły. Najpierw krytykował, teraz zmienia zdanie

2023-04-12 11:41

Piotr Żyła zaskoczył w końcówce sezonu Pucharu Świata, zajmując trzecie miejsce w przedostatnim indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Nad wynikiem reprezentanta Polski w skokach narciarskich pochyliła się legendarna postać polskich skoków, Kazimierz Długopolski, którzy przyznał, że całkowicie pomylił się w ocenie skoczka. Padły słowa o "wielkiej klasie" sportowca.

Piotr Żyła zaskoczył bardzo dobrą dyspozycją w przedostatnim indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Sportowiec zajął wysokie, trzecie miejsce i zrobił ogromne wrażenie na jednej z najbardziej legendarnych postaci polskich sportów zimowych - Kazimierzu Długopolskim. Słowa zasłużonego kombinatora norweskiego nie pozostawiają cienia wątpliwości. 

Legenda bije się w pierść. Źle ocenił Piotra Żyłę

Długopolski9 przyznaje, że nie wierzył w to, aby Żyle udało się wywalczyć podium w Planicy i postanowił podkreślić, że w swojej ostrej ocenie reprezentanta Polski popełnił bardzo duży błąd.

Rzeczywiście przewidywałem, że Piotrek nie stanie na podium i niewiele zapowiadało, że skończy zawody w czołowej trójce. Kwalifikacje i treningi w jego wykonaniu odbiegały od ideału. Ja zawsze dobrze życzę naszym reprezentantom, ale trudno jest przełamać kryzys pod koniec sezonu, na mamucich skoczniach i w dodatku, gdy odbywa się impreza za imprezą - mówił Długopolski w rozmowie z WP SportoweFakty i podkreślił, jak wymagającą dyscyliną są w zasadzie loty narciarskie.

- Loty narciarskie wymagają przede wszystkim bardzo dobrej techniki i nie wybaczają błędów, które Piotrek popełniał nagminnie. Po wybiciu szybował niespokojnie, tymczasem w tym konkursie było zupełnie inaczej. Ustabilizował sylwetkę i to jest wielka klasa. Ta próba była naprawdę świetna. Przyjął prawidłową pozycję najazdową i idealnie trafił w próg. Następnie od razu ustabilizował sylwetkę, a narty w trakcie lotu nie falowały. To jest właśnie przepis na sukces, gdy skacze się na mamutach - ocenił Długopolski.

Sonda
Czy Piotr Żyła to najsympatyczniejszy polski sportowiec?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze