Letnie Grand Prix w Zakopanem - UTRUDNIENIA w ruchu [OBJAZDY]

2019-08-14 14:25 MSo
Wielka Krokiew w Zakopanem
Autor: EastNews Wielka Krokiew w Zakopanem

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem UTRUDNIENIA w ruchu. Gdzie objazdy? Zakopane - utrudnienia w ruchu przez LGP w skokach. Do której godziny zamknięte ulice? Zakopane - utrudnienia w ruchu 16-18.08.2019 OBJAZDY. W ten weekend Zakopane z powrotem zamieni się w centrum polskiego sportu. Po zakończonym już Tour de Pologne, do stolicy zimowych sportów zjadą najlepsi skoczkowie. Podczas trwania zawodów Letniej Grand Prix kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Letnia Grand Prix w Zakopanem - UTRUDNIENIA

Choć największe zainteresowanie na skoki przypada na okres zimowy, to zawody Letniej Grand Prix w Zakopanem również będą cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Kibice z całej Polski i wielu innych krajów zjadą na zawody na Wielką Krokiew. Na skoczni zobaczą najlepszych zawodników z Polski. W kadrze powołanej przez Michala Doleżala znaleźli się Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł. Gigantyczna frekwencja zwiastuje spore utrudnienia w ruchu. Z tego powodu od piątku do niedzieli zdecydowano się na zmianę organizacji ruchu.

Zakopane 16.08-18.08 - OBJAZDY I ZMIANY W RUCHU

Zawody w skokach odbędą się w sobotę oraz niedzielę, ale zawodnicy pojawią się na Wielkiej Krokwi już w piątek - wtedy też odbędzie się trening, a także kwalifikacje. Fani z Polski liczą na dobry występ podopiecznych Michala Dolezala i awans całej siódemki do konkursu głównego, a może nawet drugiej serii.

Od dnia 16 sierpnia 2019 od godziny 8.00 do dnia 18 sierpnia 2019 do godziny 20.00 zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. Od dnia 16.08.2019 od godziny 8.00 utworzona zostanie strefa B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach na następujących ulicach:

  • ul. Bronisława Czecha od skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego
  • ul. Piłsudskiego od skrzyżowania ul. Sabały do Bronisława Czecha
  • ul. Żeromskiego od Sabały do Bronisława Czecha

Zakaz ruchu w obu kierunkach na w/w ulicach nie będzie dotyczył: pojazdów organizatora, służb miejskich, stałych mieszkańców zamkniętego odcinka drogi, zaopatrzenia w godzinach od 22.00 do 12.00 oraz posiadaczy identyfikatorów wydanych przez Burmistrza Miasta Zakopane. Od dnia 16.08.2019 do 18.08.2019 zostaną wyłączone parkingi zlokalizowane na ul. Bronisława Czecha od ul. Żeromskiego oraz na ul. Piłsudskiego.