Mistrz świata mistrzem Polski. Dawid Kubacki najlepszy na skoczni w Szczyrku

2020-10-17 22:28 dch

Dawid Kubacki (30 l.) po raz piąty w karierze zwyciężył w letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Na igelicie w Szczyrku (K95) wyprzedził Andrzeja Stękałę i Klemensa Murańkę. Z powodu przeziębienia nie startował Kamil Stoch. Konkurs przebiegał w strugach deszczu. Przestało padać po jego zakończeniu.

Dawid Kubacki był najlepszy w kwalifikacjach (104 m) i pierwszej serii konkursu (98,5 m). A jednak w czołówce czempionatu było bardzo ciasno - mistrz wyprzedził kolegów na podium tylko o 1,0 i 2,5 pkt. - To zwycięstwo mi się "wślizgło", bo skoki nie były najlepsze - skomentował Kubacki przed kamerami TVP. 

Adam Małysz SZOKUJĄCO o pandemii koronawirusa! Niemcy są w tym jak Polacy

25-letni Stękała powrócił na krajowe podium w konkursach indywidualnych po pięciu latach (w roku 2015 wywalczył srebro zimą i brąz latem). Starszy o rok Murańka czekał na taki wyczyn od roku 2016.Największą odległość konkursu uzyskał Aleksander Zniszczoł (26 l.) - 101 m w drugiej serii dało mu awans na czwartą pozycję, zaledwie 1 pkt od podium. Broniący tytułu Piotr Żyła (33 l.) w pierwszym skoku trafił na bardzo niesprzyjające warunki. Nie był w stanie polecieć daleko, wylądował na 85. metrze. W drugiej próbie było już normalnie: 98 metrów i awans na 9. lokatę.

Kamil Stoch ma kłopoty ze zdrowiem! Nie wystartuje w prestiżowych zawodach

W rozegranym kilka godzin wcześniej czempionacie kobiet niespodziewanie triumfowała 23-letnia Joanna Szwab (AZS AWF Katowice) dzięki największej odległości konkursu (97 m w drugiej kolejce). Wyprzedziła ubiegłoroczną mistrzynię, Kingę Rajdę z Sokoła Szczyrk.

Podopieczny Horngachera POZAZDROŚCIŁ Kubackiemu. Chce naśladować polskiego mistrza

Najnowsze