Kamil Stoch ma kłopoty ze zdrowiem! Nie wystartuje w prestiżowych zawodach

2020-10-17 17:05 mso
Kamil Stoch
Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wiele osób znacznie bardziej uważa na siebie. Niestety, z powodu koronawirusa letnie skakanie było niemal niemożliwe. Z tego powodu każda okazja do sprawdzenia się w zawodach jest na wagę złota. Niestety, w prestiżowym konkursie udziału nie weźmie Kamil Stoch. Lider naszej kadry ma problemy ze zdrowiem.

W ten weekend na skoczni w Szczyrku odbędą się letnie mistrzostwa Polski. Podczas zawodów wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy indywidualnie i drużynowo. Niestety, grono faworytów uszczupliło się po tym, jak z udziału wycofał się jeden z najbardziej rozpoznawanych sportowców w Polsce i lider kadry skoczków, Kamil Stoch. Jak poinformował w rozmowie z portalem SkiJumping.pl, jest to spowodowane jego kłopotami ze zdrowiem.

Letnie MP w skokach narciarskich - gdzie oglądać?

Niestety, jestem przeziębiony. Pogoda jest kiepska, więc podjęliśmy decyzję o pozostaniu w domu. Niedziela też odpada. Szkoda, bo bardzo chciałem w końcu wystartować w jakichś zawodach – przyznał na łamach portalu. Kto zatem powalczy o złoty medal i prawo stanięcia na najwyższym stopniu podium w sobotnim konkursie indywidualnym?

O złoty krążek z pewnością powalczą Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Wobec braku wielu startów w ramach Letniego GP (większość została odwołana z powodu pandemii koronawirusa) być może objawi się niespodziewany kandydat do medalu.

Kamil Stoch na swoim koncie ma aż jedenaście krążków mistrzostw Polski. Do tej pory zdobył dwa złote medale, sześć srebrnych i pięć brązowych.

Najnowsze