Monika Hojnisz-Staręga trzy sekundy od brązu mistrzostw świata!

2020-02-23 13:20
Monika Hojnisz-Staręga
Autor: FREDRIK SANDBERG / TT VIA AP Monika Hojnisz-Staręga

Ależ było blisko! Na koniec udanego startu reprezentantek Polski w mistrzostwach świata w biatlonie w Anterselvie Monika Hojnisz-Staręga po raz drugi w tej imprezie otarła się o podium. Zabrakło naprawdę niewiele do brązowego medalu w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km. Ostatecznie polska biatlonistka przybiegła na czwartym miejscu.

Wygrała Norweżka Roeiseland przed największą gwiazdą mistrzostw, Włoszką Wierer. Na trzecim miejscu dobiegła Szwedka Oeberg. Monika dotarła na finiszową kreskę tuż za nią, a jeszcze na ostatnich kilkuset metrach Polka zajmowała trzecią lokatę przed Szwedką. Niestety, rywalka w decydujących momentach okazała się mocniejsza i wyprzedziła najlepszą polską zawodniczkę. Do brązowego medalu zabrakło Monice dokładnie trzech sekund. W całym biegu zaliczyła dwa pudła, podczas gdy Szwedka – trzy.

Start w MŚ 2020 to i tak był wielki sukces Polki. Wcześniej Hojnisz zajęła przecież 6. lokatę w biegu na 15 km, a do medalu zabrakło jej wówczas jednego celnego strzału. Razem z koleżankami ze sztafety też była blisko sprawienia sensacji i wywalczenia podium (ostatecznie skończyło się 7. lokatą).

Najnowsze