Thomas Thurnbichler

i

Autor: Twitter/Polski Związek Narciarski/Instagram Thomas Thurnbichler lubi sporty ekstremalne

Mrożący krew w żyłach wyczyn nowego trenera polskich skoczków! Dla niego strach nie istnieje [WIDEO]

2022-04-06 20:00

Thomas Thurnbichler zgodnie z zapowiedziami został nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. 33-latek zastąpił na tym stanowisku Michala Doleżala, który w zakończonym niedawno sezonie nie mógł pochwalić się wieloma sukcesami, ale to pod jego wodzą Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal igrzysk w Pekinie. Czy Austriak to dobry wybór na następcę Czecha? Przekonamy się wkrótce, ale już teraz jednego możemy być pewni - Thurnbichler w swoim słowniku nie ma słowa "strach".

Thurnbichler pracował w ostatnich latach jako asystent w reprezentacji Austrii, a przenosiny do Polski są dla niego życiową szansą. Po raz pierwszy będzie głównym trenerem i to od razu w kadrze walczącej o najwyższe cele. Dla wielu kibiców jest to postać anonimowa, ale 33-latek zaraził działaczy optymizmem i pasją. Dlatego PZN powierzył mu zadanie odbudowania polskich skoków po nie najlepszym sezonie. By lepiej poznać nowego trenera, przygotowano specjalny materiał wideo, w którym Austriak przywitał się z kibicami. Trzeba przyznać, że zrobił to w wielkim stylu!

Nowy trener polskich skoczków złożył mocną obietnicę! Kibice mu tego nie zapomną, Thurnbichler zaczął z wysokiego C

- Nazywam się Thomas Thurnbichler i będę kolejnym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Jestem w Innsbrucku, gdzie studiowałem sport, gdzie dorastałem i gdzie pracowałem jako trener dla Austriackiego Związku Narciarskiego przez ostatnie lata. Czuję szczególną więź z moim rodzinnym miastem. Kocham góry, gdzie jeżdżę na nartach i snowboardzie. Tutaj jest mi naprawdę dobrze, ale niedługo opuszczę Innsbruck. Udam się do Krakowa i jestem z tego powodu naprawdę szczęśliwy. Nie mogę się doczekać spotkania z Polakami i polską kulturą. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” (śmiech). Obiecuję wam, że będę mówił to lepiej! - obiecał Thurnbichler.

Przeglądając jego konto na Instagramie można się dowiedzieć, że nowy trener Kamila Stocha i spółki lubi morsowanie i jazdę na deskorolce. Thurnbichler, jak na byłego skoczka przystało, jest także fanem sportów ekstremalnych. Dowód? W sierpniu 2019 roku Austriak podczas pobytu w Chorwacji skoczył z kilkunastu metrów ze skały do wody. Wykonał to niezwykle efektownie. "Strach jest wrogiem postępu" - skomentował swój wyczyn.

My jesteśmy pod wrażeniem, a Wy?

Prezes Apoloniusz Tajner o nowym trenerze kadry skoczków: - Thurnbichler ma obudzić naszą czołówkę

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Najnowsze