Thomas Thurnbichler

i

Autor: Twitter/Polski Związek Narciarski Thomas Thurnbichler

Prezes Apoloniusz Tajner o nowym trenerze kadry skoczków: - Thurnbichler ma obudzić naszą czołówkę

2022-04-06 18:47

33-letni Thomas Thurnbichler będzie trzecim austriackim trenerem prowadzącym kadrę polskich skoków narciarskich. O wyniki jego działań spokojny jest prezes PZN Apoloniusz Tajner (68 l.).

„Super Express”: – Co ma wnieść do pracy z polskimi skoczkami Thomas Thurnbichler?

Apoloniusz Tajner: – Przede wszystkim zmianę. Świeżą krew. Zmianę relacji interpersonalnych jako nowa osoba w tym gronie. Zmianę w treningu motorycznym i zmianę w technice skoków na bardziej agresywną. I dłuższą przerwę pomiędzy jednym sezonem a przygotowaniami do następnego. Bo praca na okrągło mogła być jedną z przyczyn, że zawodnicy się stępili. Zaś z Michalem Doleżalem i Grzegorzem Sobczykiem pożegnaliśmy się w zgodzie, przekazując im pamiątkowe zegarki i wspólnie racząc się ciastem i oscypkami.

– Wierzy pan w charyzmę trenera młodszego od dwóch podopiecznych?

– Wyczuwam w nim charyzmę. To człowiek, który raczej forsuje swoje pomysły w pracy. Zresztą o autorytet trzeba zadbać swoim profesjonalizmem. A w naszej grupie zrobiło się zbyt ciepło. W szóstym roku ten sam system przygotowań przestał działać. Trzeba przebudzić naszą czołówkę. Mamy w PZN pewność, że to dobry trener, a opieraliśmy się na opiniach jego rodaków: Goldbergera, Pointnera, Innauera.

5/04/2022  ŁOLI   Kim jest Thomas Thurnbichler? Nowy trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler kim jest? Sylwetka Thomasa Thurnbichlera, to on zastąpi Michala Doleżala

Apoloniusz Tajner

i

Autor: Andrzej Lange

– Kiedy PZN chciałby zobaczyć efekty pracy Austriaka?

– Myślę, że mając szeroką bazę skoczków, możemy liczyć na efekt już kolejnej zimy. A nawet podczas letniego cyklu Grand Prix. Celem numer jeden są jednak igrzyska 2026 r. Dociągnąć do nich może cała najlepsza i najstarsza trójka [Stoch, Żyła i Kubacki – red.], ale plany musimy opierać na zawodnikach mających teraz od 20 do 28 lat.

– Kiedy ma dojść do podpisania kontraktu?

– W poniedziałek będziemy go dopinać i pewnie podpiszemy. Na cztery lata. Thurnbichler odbył już zresztą dwie telekonferencje: z trenerami i z zawodnikami całej kadry. Ma zamieszkać na stałe w Krakowie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze