Nasza lewa stopa. Kamil Stoch nie traci nadziei. Dr Winiarski wyjaśnia: - Czerwona, bo się goi

2022-01-14 16:48
Kamil Stoch
Autor: Damian Klamka/East News

Mocne wrażenie zrobiło rozpowszechnione w sieci zdjęcie zaczerwienionej lewej kostki Kamila Stocha (34 l). Mistrz olimpijski czeka z nadzieją na wyleczenie stawu skokowego, który skręcił w środę rano podczas rozgrzewki przed treningiem w sali.

- To dobrze, że zasiniona wcześniej kostka jest teraz zaczerwieniona, bo to oznacza, że rana się goi - wyjaśnił opiekujący się Kamilem chirurg ortopeda dr Aleksander Winiarski. - Jest już nieco lepiej: zmniejszył się obrzęk kostki, zmniejszył się ból, poprawia się ruchomość stawu.

13/01/2022  Kamil Stoch pokazał niepokojące zdjęcie kontuzjowanej nogi. Od tego widoku robi się słabo

Najlepszy polski skoczek poddawany jest codziennie dwóm seriom fizjoterapii: rano i po południu. Kiedy może wrócić na skocznię?

- Co do zawodów w Titisee [zaplanowanych na 21-23 bm.] będę mógł się wypowiedzieć po niedzieli - zadeklarował lekarz kadry. - A co do igrzysk w Pekinie to naszym celem jest nadal, aby udało mu się tam wystartować.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze