Natalia Maliszewska

i

Autor: ALEX MARCINOWSKI / SUPER EXPRESS Natalia Maliszewska

Wielki sukces

Natalia Maliszewska jest jak Dawid Kubacki! Umacnia się jako liderka, kolejny znakomity wynik w Pucharze Świata

2022-12-17 12:48

Natalia Maliszewska niczym Dawid Kubacki umacnia się w fotelu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w konkurencji 500 metrów. Polka w short tracku w Ałmatach zajęła drugie miejsce. Mimo wysokiej gorączki, Maliszewska stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.

Natalia Maliszewska zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji. 27-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok, która w dorobku ma cztery zwycięstwa w PŚ na swoim koronnym dystansie, powtórzyła wynik z poprzednich zawodów PŚ w Montrealu i Salt Lake City.

Michal Doleżal popędził na pomoc żonie Kamila Stocha. O wszystkim opowiedziała na Instagrama, ładne zachowanie

PŚ Ałmaty: Maliszewska na podium mimo wysokiej gorączki!

Maliszewska w piątek pewnie awansowała do dwóch ćwierćfinałów "pięćsetek", uzyskując czasy 44,192 i 43,998. W rywalizacji o pierwszy półfinał wygrała swoją serię (43,952). Na tym poziomie w sobotę odpadły Nikola Mazur i Kamila Stormowska, które ostatecznie odpowiednio zajęły 13. i 17 miejsce. Z kolei Gabriela Topolska zaprezentuje się w niedzielnym ćwierćfinale na 500 m.

Najlepsza z Polek, od dwóch dni zmagająca się z wysoką gorączką, półfinałowy start zaczęła od piątej-ostatniej pozycji. W trakcie dystansu minęła trzy rywalki, kończąc wyścig na drugim miejscu (43,934).

Kamil Stoch zdobył się na szczere wyznanie. Wreszcie mógł odpocząć mentalnie, przerwał monotonię

W finałowym starcie na owalnym torze w Ałmatach Maliszewska za rywalki miała aż trzy Holenderki i Amerykankę. Polka rozpoczęła wyścig na trzeciej pozycji. W trakcie dystansu upadek wykluczył, jadącą na pozycji wiceliderki, Holenderkę Potsmę. Zwyciężyła jej rodaczka Schulting (43,123) przed Maliszewską (43,372) i kolejną z Holenderek Yarą van Kerkhof (43,420).

Sonda
Czy wiesz, na czym polega short-track?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany