Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

Mistrz bez tajemnic

Kamil Stoch zdobył się na szczere wyznanie. Wreszcie mógł odpocząć mentalnie, przerwał monotonię

2022-12-16 20:10

Kamil Stoch nie najlepiej rozpoczął zimowy sezon, ale wydaje się, że zmierza w dobrym kierunku. Już w Titisee-Neustadt pokazał zwyżkę formy, co chce udowodnić w Engelbergu. W piątek (16 grudnia) w dobrym stylu przebrnął przez treningi i kwalifikacje, po czym zdobył się na szczere wyznanie. Przyznał, że ostatnio wreszcie mógł odpocząć mentalnie i przerwał monotonię.

Rywalizacja w Pucharze Świata wreszcie nabiera tempa. Początek sezonu był poszarpany przerwami pomiędzy zawodami, ale teraz najlepsi skoczkowie świata zaczynają cotygodniowe występy. Weekend w Engelbergu tradycyjnie już służy jako próba generalna przed Turniejem Czterech Skoczni, który rozpocznie się tuż po świętach Bożego Narodzenia. Polscy kibice mają nadzieję, że w pierwszej ważnej imprezie sezonu Biało-Czerwoni pokażą się z równie dobrej strony, co w pierwszych konkursach. Za głównego faworyta uchodzi obecnie lider klasyfikacji generalnej PŚ - Dawid Kubacki. Od inauguracji w Wiśle świetnie skacze także Piotr Żyła, a do dwóch kolegów dobija Kamil Stoch. Z Titisee-Neustadt wyjechał jako ósmy zawodnik niedzielnego konkursu, po czym odbył kilka udanych treningów. Jeden z pomysłów Thomasa Thurnbichlera mocno przypadł mu do gustu!

Szczere wyznanie Kamila Stocha. Przerwał monotonię treningu

Polacy pozostali w Niemczech trochę dłużej i we wtorek odbyli tam trening na skoczni. Stoch cieszył się z udanej sesji, w której nie brali udziału Kubacki i Żyła. Pierwszy z nich wrócił do kraju, by towarzyszyć ciężarnej żonie, a drugi dostał wolne od trenera. Z kolei już w środę reprezentacja Polski pojawiła się w Engelbergu, gdzie Thurnbichler zaskoczył swoich podopiecznych. Zaprosił ich na stok, co w ostatnich latach było nie do pomyślenia z obawy przed niefortunną kontuzją! Taka odmiana w reżimie treningowym bardzo spodobała się polskim skoczkom, a zwłaszcza "Orłowi z Zębu".

- Fajnie jest zrobić coś innego. Jednak taki wyjazd już trochę się dłuży. Żeby przerwać monotonię, taki ciąg robienia tylko siłowni, skoczni, siłowni, skoczni, to jest coś dobrego dla głowy. Wiadomo, że mięśnie przy tym pracują, ale głowa odpoczywa - powiedział Stoch w rozmowie ze Skijumping.pl po kwalifikacjach. Zajął w nich jedenaste miejsce, a we wcześniejszych piątkowych treningach był siódmy i czwarty. Wydaje się, że w sobotnim konkursie powinien walczyć o czołowe miejsca!

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze