Nie żyje Lara van Ruijven. Mistrzyni świata miała 27 lat

2020-07-10 21:27 MC
Lara van Ruijven
Autor: instagram/laravanruijven Lara van Ruijven

Medalistka igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w short tracku Lara van Ruijven, która przebywała ostatnio w stanie śpiączki farmakologicznej, nie żyje. O śmierci 27-latki poinformował holenderski związek łyżwiarski.

Lara van Ruijven, która przygotowywała się do nowego sezonu w Font Romeu we Francji, w ubiegłym tygodniu trafiła do szpitala na odział intensywnej terapii w Perpignan w związku z zaburzeniem układu immunologicznego. Organizm niszczył własne tkanki i komórki. Jej stan był krytyczny. Przeszła kilka operacji, pojawiły się jednak komplikacje, w tym krwotok wewnętrzny. W tej sytuacji została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Mimo wysiłków lekarzy, 27-latka zmarła 10 lipca.

NIE ŻYJE były reprezentant w skokach narciarskich. ZGINĄŁ na skoczni

Van Ruijven należała do najlepszych zawodniczek specjalizujących się w short tracku i często walczyła o czołowe miejsce z Natalią Maliszewską. W trakcie swojej kariery wywalczyła między innymi brąz igrzysk olimpijskich 2018 w sztafecie, jak również złoto mistrzostw świata 2019 na 500 m i srebro mistrzostw świata 2018 w sztafecie.

Najnowsze