Świeczka, znicz

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje znany trener polskiej drużyny. Zdobył z nią mistrzostwo Polski, to wielka strata dla całego środowiska

2021-04-29 7:42

Nie żyje Miroslav Fryczer, były hokeista, a później trener, który w swojej karierze prowadził m.in. Ciarko STS Sanok. W czasach zawodniczych Fryczer występował w najlepszej lidze hokejowej świata, NHL. Swoimi występami zasłużył na wyjazd na igrzyska olimpijskie w 1980 roku. Zmarł w wieku 61 lat. To wielka strata dla całego środowiska hokejowego.

Miroslav Fryczer urodził się w Opawie, a swoją karierę hokejową rozpoczynał w drużynie SK Karvina, gdzie jednak nie zagrzał długo miejsca. Kolejne lata spędził w NHL, czyli najlepszej lidze świata, gdzie występował w takich klubach, jak Toronto Maple Leafs (1982-1990), Detroit Red Wings (1988) i Edmonton Oilers (1988-1989). Swoimi dobrymi występami pochodzący z Czech zawodnik zasłużył m.in. na występ w Meczu Gwiazd w sezonie 1984/1985, w którym zdobył jedną bramkę, przechodząc tym samym do historii, jako pierwszy przedstawiciel swojego kraju, który tego dokonał.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Udana kariera w NHL

Łącznie Fryczer rozegrał 432 mecze w NHL, gdzie zanotował 150 goli oraz 191 asyst. Zanim jednak jego kariera na dobre się rozpoczęła, dostąpił on zaszczytu wystąpienia na igrzyskach olimpijskich w 1980 roku. Fryczer wielokrotnie reprezentował Czechosłowację na arenie międzynarodowej, a po zakończeniu swojej kariery szybko rozpoczął pracę trenerską.

Sukcesy na polskiej ziemi

W latach 2014/2015 Miroslav Fryczer trafił do Polski, gdzie objął Ciarko PBS Bank KH Sanok. Jego praca szybko przyniosła sukces w postaci mistrzostwa Polski, jednak w marcu 2015 roku czeski trener musiał opuścić sanocki klub. Fryczer został bowiem zdyskwalifikowany przez PZHL za komentarze skierowane do sędziów spotkania z GKS-em Tychy.

Jedno pytanie wystarczyło i Justyna Kowalczyk z mężem przeżyli coś niespotykanego. Niebezpieczeństwo czyhało z każdej strony

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze