Autor: Instagram/dawid.kubacki.official Dawid Kubacki

Mistrzostwa Polski w Zakopanem

Nieprawdopodobne osiągnięcie Dawida Kubackiego. Przeskoczył skocznię! Świetna forma przed sezonem

2022-10-18 21:43

Dawid Kubacki błysnął podczas letnich mistrzostw Polski, które odbywają się w Zakopanem. Sięgnął po tytuł, a dokonał tego w imponującym stylu. Pobił rekord skoczni!

W międzynarodowych zawodach na Średniej Krokwi wystartowało 12 kobiet i 73 mężczyzn z Bułgarii, Polski, Słowacji i Ukrainy. Dawid Kubacki w drugiej serii skoczył na odległość 108,5 m, co jest nowy rekordem skoczni normalnej w Zakopanem (K95). Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a podium uzupełnił Stefan Hula. Kamil Stoch był dopiero siódmy. W konkursie kobiet zwyciężyła Nicole Konderla. Srebrny medal wywalczyła Natalia Słowik, a na trzecim stopniu podium stanęła Sara Tajner. Konderla nie tylko po raz pierwszy w karierze wywalczyła tytuł letniej mistrzyni kraju - w ubiegłym sezonie była druga - ale też ustanowiła kobiecy rekord skoczni osiągając w serii finałowej 102 metry. Zeszłorocznego tytułu nie obroniła Kamila Karpiel. Zawodniczka AZS Zakopane zakończyła zawody na siódmym miejscu. W środę rozegrane zostaną: od godziny 11. konkurs drużynowy w skokach oraz od 13.30 kombinacja norweska.