Kamil Stoch

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Kamil Stoch

To już przesada

Niewyobrażalny pech Kamila Stocha. Ta reakcja rozkłada na łopatki. Nie pozostało mu nic innego

2022-12-29 18:53

Fani skoków narciarskich często żartują, że jeśli na belce siada Kamil Stoch, wiatr zawsze zmienia kierunek i nie pomaga trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu. I choć takie "zarzuty" często traktowane są z przymrużeniem oka, podczas drugiej serii konkursu w Oberstdorfie Stoch miał ogromnego pecha, bo musiał kilka minut czekać na swój skok. Jego reakcja na oczekiwanie stała się hitem Internetu.

Jeśli ktoś ogląda skoki narciarskie regularnie, doskonale wie, że nie zawsze wszystko zależy od zawodnika. Bo nawet najlepsi skoczkowie muszą liczyć na trochę szczęścia, które w skokach nazywa się wiatrem. Bo ten bardzo mocno potrafi wpłynąć na wyniki rywalizacji. Zwłaszcza, gdy pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, co nie jest rzadkim zdarzeniem.

Reakcja Stocha rozbraja. Nie zostało nic innego

A niebywałym pechowcem w tym wszystkim jest Kamil Stoch. Legenda skoków narciarskich od paru sezonów bardzo często trafia na niekorzystne warunki. Zdarza się, że jego rywale skaczą z wiatrem pod narty, a on musi radzić sobie z podmuchami w plecy. Ponadto nierzadko musi parę minut czekać na swoją próbę. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w drugiej serii konkursu w Oberstdorfie.

Stoch po pierwszej rundzie zajmował wysoką lokatę i w serii finałowej prezentował się jako jeden z ostatnich. Niestety tuż przed jego próbą wiatr wzmógł się i wiał blisko 4 m/s, co dla skoczków jest niebezpieczne. Dlatego jury przez wiele minut nie pozwalało Stochowi zasiąść na belce. Kamery uchwyciły moment oczekiwania zawodnika i jego minę. Stoch uśmiechał się od ucha do ucha, jakby nic innego mu nie pozostało. Bo czasami faktycznie zostaje tylko śmiech...

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Skokomania | 28.12.2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze