Skoki narciarskie, Noriaki Kasai

Noriaki Kasai został ojcem. Stary człowiek, a może!

2016-02-01 12:50

Noriaki Kasai na długo zapamięta miniony weekend Pucharu Świata. 43-letni skoczek zajął trzecie miejsce w Sapporo i został... ojcem. - Kiedy usłyszałem płacz dziecka, miałem łzy w oczach - powiedział nestor skoków narciarskich.

Noriaki Kasai jest jedną z legend skoków narciarskich. 43-letni zawodnik ma w swojej kolekcji wiele medali indywidualnych i drużynowych. Natomiast w niedzielnych zawodach w Sapporo zajął trzecie miejsce. Został tym samym najstarszym zawodnikiem, który stanął na podium Pucharu Świata mając 43 lata, siedem miesięcy i 25 dni.

- Będąc dzieckiem nienawidziłem przegrywać. Sądzę, że w tym tkwi przyczyna moich wyników dziś - mówił Japończyk.

W miniony weekend Noriaki był uskrzydlony narodzinami córki. O tym jakże miłym fakcie poinformował po niedzielnych zawodach.

Zobacz: Adam Małysz OSTRO jak nigdy dotąd: Stoch i Kruczek się pogubili!

- Matka i dziecko czują się dobrze. Kiedy usłyszałem płacz maleństwa, miałem łzy w oczach - powiedział.

Jak widać stary człowiek, a może. Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować Japończykowi i życzyć zdrowia dla małego potomka.