OGROMNE zagrożenie w Oberstdorfie. To może być PLAGA, plany Niemców legną w GRUZACH?!

2021-02-27 15:58 kkn
Oberstdorf
Autor: Matthias Schrader/AP

Organizowanie dużej imprezy sportowej w obecnych czasach nie jest sprawą łatwą. Trzeba bowiem włożyć mnóstwo wysiłku i przygotowań, aby uchronić zawodników przed zarażeniem się koronawirusem. Niemcy mieli i w zasadzie nadal mają ambitny plan podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, ale sprawa pomału zaczyna się komplikować. Niedawno poinformowano aż o trzech osobach zakażonych.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym przez długi czas stały pod sporym znakiem zapytania. Wynikało to rzecz jasna z sytuacji panującej na świecie i próby zminimalizowania ryzyka zarażenia się zawodników. Impreza doszła jednak do skutku, a Niemcy próbowali zrobić wszystko, aby uniknąć licznych przypadków koronawirusa, a jeśli już to wykrywać je jak najszybciej. O licznych testach było głośno przed mistrzostwami, bo zawodnicy co parę dni poddawani są badaniom.

Niemcy paskudnie potraktowali Polaków na skokach! Musieli siedzieć na koszach na śmieci! Uwłaczające!

Nowe oficjalne zasady ochrony przed koronawirusem

Niestety mimo licznych kontroli nie udało się wyeliminować zarażeń. W sobotę organizatorzy poinformowali o trzech nowych przypadkach koronawirusa wśród osób obecnych na mistrzostwach. Pokazuje to jedynie, że patogen rozprzestrzenia się błyskawicznie i wciąż stanowi spore zagrożenie dla trwającej imprezy oraz zawodników przebywających na mistrzostwach.

Stoch i Kubacki są w wielkim niebezpieczeństwie na MŚ w Oberstdorfie. Nikt o tym nie myślał, a teraz jest już za późno!

Początkowo nie podano nazwisk osób zakażonych, ale jak podaje Dominik Formela z portalu skijumping.pl chodzi o Jessikę Malsiner, a także jednego z członków włoskiego sztabu szkoleniowego. Na kwarantannie przebywa również jedna z sióstr zakażonej zawodniczki, Lara. Udział Włochów w niedzielnym mikście jest więc wykluczony. Jeśli koronawirus zaatakuje innych zawodników, plany niemieckich mistrzostw mogą posypać się jak domek z kart...

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze