Stoch i Kubacki są w wielkim niebezpieczeństwie na MŚ w Oberstdorfie. Nikt o tym nie myślał, a teraz jest już za późno!

2021-02-27 10:33 jwa
Anże Lanisek
Autor: Cyfra Sport Anże Lanisek

Kamil Stoch, Dawid Kubacki i inni polscy skoczkowie liczą, że na MŚ w Oberstdorfie zaliczą udane występy i wrócą do ojczyzny z medalami najważniejszej imprezy tego sezonu w skokach narciarskich. Pojawił się jednak niespodziewany problem. Niebezpieczeństwo jest naprawdę ogromne. Do tej pory wydawało się bowiem, że głównym konkurentem w walce o tytuł mistrza będzie Norweg Halvor Egner Granerud. Nagle pojawił się jeszcze Anże Lanisek ze Słowenii.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki po cichu liczą, że MŚ w Oberstdorfie będą dla nich niezwykle udane. Pierwszy z nich w ostatnich tygodniach starał się ustabilizować formę, ponieważ w tym sezonie rewelacyjne występy przeplatał przeciętnymi. Z kolei Dawid Kubacki będzie bronił tytułu mistrza świata. Z pewnością największym rywalem w walce o złoto będzie Norweg Halvor Egner Granerud. Zawodnik ten jest rewelacją tego sezonu i wygrywa niemal wszystko i wszędzie. Kamil Stoch musi pamiętać nie tylko o odpowiednim zachowaniu na skoczni, ale całej otoczce. Niedawno jeden z kibiców przedstawił mu prawdę ludową, która i w Oberstdorfie może się sprawdzić. Więcej o tym przeczytacie w poniższej galerii. Co więcej, na mistrzostwa świata z wielką formą trafił także inny z zawodników, który do tej pory nie był wymieniany w gronie faworytów.

Sprawdź: Gdy Ewa Bilan-Stoch pokazała do czego doszło, oniemieliśmy w sekundę. Tłum rzucił się na żonę Stocha, musiała walczyć!

Jest nim Anże Lanisek. Słoweniec w ostatnich tygodniach notował zwyżkę formy, ale dopiero piątkowe skoki w Oberstdorfie udowodniły, że jest gotowy do walki o najwyższe cele podczas zdecydowanie najważniejszej imprezy sezonu 2020/21 w skokach narciarskich. Dzień przed sobotnim konkursem odbyły się kwalifikacje. Skoczkowie mieli także okazję oddać jeden próbny skok na normalnej skoczni w Niemczech.

Zobacz: Mariusz Pudzianowski stanął w jednym rzędzie z Piłsudskim czy Mickiewiczem. Czekał latami i wreszcie się udało

W sieci pojawiły się zsumowane wyniki skoku treningowego i kwalifikacyjnego. W oczy rzuca się fakt, że zarówno Dawid Kubacki, jak i Kamil Stoch pojawili się w ścisłej czołówce tej klasyfikacji. Zostali oni wyprzedzeni jednak nie tylko przez Graneruda, lecz także wspomnianego Anże Laniska.

Kibice z Polski na pewno nie spodziewali się aż tak wielkiego niebezpieczeństwa ze strony Słoweńca. Można było przypuszczać, że spisze się on dobrze, ale w piątek mocno nastraszył faworytów i wydaje się, że jest za późno, żeby zareagować. Jedyną opcją pozostaje maksymalna koncentracja i dwa równe, długie skoki w sobotnim konkursie.

Najlepszy po dwóch piątkowych skokach był Granerud. Norweg osiągnął łączną notę 230,7 pkt. Za jego plecami sklasyfikowano Anże Laniska, który po zsumowaniu skoku z kwalifikacji i treningu osiągnął pułap 222,9 pkt.

Sprawdź: Tak wygląda w ciąży żona Macieja Kota. Prześliczna Agnieszka Kot nosi przepotężne buty, a brzuszek coraz większy

Dawid Kubacki i Kamil Stoch znaleźli się odpowiednio na miejscach trzecim i czwartym. Pierwszy z wymienionych "wyskakał" w piątek 214,5 pkt. Kamil Stoch z kolei osiągnął łączną notę 209,8 pkt.

Jak będzie w konkursie? Tego dowiemy się w sobotnie popołudnie. Początek mistrzostw świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie o godzinie 16:30.

Zobacz: Kamil Stoch usłyszał FATALNĄ wiadomość w trakcie rozmowy jeden na jeden. Nikt nie chciałby tak się poczuć

Mocne słowa Doleżala o formie Stocha i Żyły. Padło ważne słowo
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze