Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Raw Air

Ojciec Graneruda wprost o rywalizacji z Kubackim! Szef zawodów w Oslo nie pozostawił złudzeń, szczere słowa

2023-03-10 17:07

Wielkimi krokami zbliża się rywalizacja w ramach Raw Air. Po mistrzostwach świata w Planicy skoczkowie wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Emocji nie brakuje w czołówce, ponieważ Dawid Kubacki nadal ma szansę, aby dogonić Halvora Egnera Graneruda, który jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej. Szefem zawodów w Oslo jest ojciec Norwega, w rozmowie ze "Sport.pl" opowiedział o przygotowaniach i rywalizacji syna z Polakiem.

Dawid Kubacki przez pierwszą część Pucharu Świata zajmował pozycję lidera. Halvor Egner Granerud złapał dobrą formę, co spowodowało, że to Norweg na ten moment zakłada żółty plastron. Podczas minionych mistrzostw świata w Planicy 26-latek nie prezentował się tak fantastycznie, jak choćby podczas Turnieju Czterech Skoczni, zdobył srebrny medal, ale podczas rywalizacji drużynowej. Aktualna dyspozycja Graneruda jest szansą dla reprezentanta Polski na odrobienie strat, które wynoszą 293 punkty. Właśnie na słynnej skoczni Holmenkollen w Oslo, 32-latek będzie musiał rozpocząć atak na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ponieważ ma jeszcze dużą szansę, aby wywalczyć wymarzoną Kryształową Kulę.

Ojciec Graneruda opowiedział o turnieju w Oslo. Szef zawodów odniósł się także do rywalizacji syna z Kubackim

Svein Granerud w rozmowie ze "Sport.pl" wypowiedział się na temat przygotowań do konkursów w Oslo. - Jesteśmy odpowiednio przygotowani. Warunki są dobre, a pogoda w weekend zapowiada się na idealną. Ma być ciepło i słonecznie, a wiatr nie będzie przeszkadzał - przekazał Norweg.

Szef zawodów w Oslo wypowiedział się także na temat startów swojego syna. - Myślę, że jeśli tym razem znów ma wygrać Norweg, to pewnie będzie to Halvor. Ale dla mnie jako szefa zawodów na skoczni będzie tylko jednym z 62 zawodników. Kilka lat temu jako jury musieliśmy go tu nawet zdyskwalifikować i wtedy to, że jestem jego ojcem, też się nie liczyło. Po konkursie oczywiście wszystko szybko się zmieni: będę jego ojcem i będę się cieszył albo smucił razem z nim - podsumował Granerud, tym samym przekazując pełen profesjonalizm w roli organizatora zawodów.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze