Organizatorzy zawodów w Zakopanem będą mieli problem? Przygotowanie konkursu będzie nie lada wyzwaniem!

2021-01-14 13:27 PM
Wielka Krokiew w Zakopanem
Autor: Cyfrasport Wielka Krokiew w Zakopanem

Kibice skoków narciarskich już nie mogą doczekać się weekendowych konkursów, które mają odbyć się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Przed zawodami wiele mówi się na temat niesprzyjających warunków, jakie mogą towarzyszyć zawodnikom w weekend, jednak pewne problemy z powodu pogody zaczęły się już teraz!

Konkursy w Zakopanem to zawsze wielkie święto skoków narciarskich. Wielu naszym skoczkom Wielka Krokiew kojarzy się z bardzo dobrymi skokami i wynikami. Niestety, jak wiadomo skoki są mocno zależne od pogody, która bywa niezwykle kapryśna także w Polsce. Choć zimowa aura nikomu nie powinna przeszkadzać przy de facto zimowej dyscyplinie, to organizatorów nadchodzących zawodów czekają duże wyzwania.

Szczere wyznanie Justyny Kowalczyk. Trudna rola byłej biegaczki, fani nie mieli o tym pojęcia

Wiadomo, że w weekend mają pojawić się w Polsce duże mrozy, a przede wszystkim silny wiatr. O ile z niską temperaturą skoczkowie nie powinni mieć problemu, to przy zbyt mocnych porywach wiatru rozegranie zawodów może okazać się niemożliwe. Warto przypomnieć choćby mistrzostwa Polski, które zostały przerwane po pierwszej serii z powodu złych warunków. Kłopotem mogą być również… obfite opady śniegu, które już się zaczęły.

Wykształcenie Kamila Stocha robi wrażenie! Dowiedz się więcej z galerii poniżej:

Wiadomo, że organizatorzy zimowych konkursów w skokach narciarskich wolą, aby nie było potrzeby dośnieżania obiektów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy opady są bardzo obfite i skocznię trzeba regularnie… odśnieżać! Tak właśnie jest teraz w Zakopanem, o czym poinformował Kacper Merk.

Córka Małysza ze szczegółami opowiedziała o dzieciństwie. "Bałam się taty". PORUSZAJĄCE!

Dziennikarz Eurosportu opublikował dzisiejsze zdjęcie Wielkiej Krokwi. Sam obiekt i teren wokół niego pokryty jest grubą warstwą śniegu i widać, że biały puch wciąż gęsto sypie. Jeśli taka pogoda się utrzyma, to organizatorów czeka nie lada wysiłek przy usuwaniu nadmiaru śniegu. - Gdybyście zastanawiali się, jak aktualnie jest w Zakopanem. Od rana skocznie odśnieżają już trzeci raz – napisał na Twitterze Kacper Merk.

Żenujący POPIS norweskiego skoczka. Brzydki atak na Stocha oraz Kubackiego. Ale KOMPROMITACJA!
Najnowsze