Osiemnaście goli w trzech meczach. Polscy hokeiści wygrali turniej w Katowicach

2021-04-21 21:28
Mateusz Bryk
Autor: Rafał Rusek / PressFocus Mateusz Bryk, autor dwóch bramek w meczu z Łotwą

Trzy mecze, trzy zwycięstwa i 18 goli. Polska reprezentacja w hokeju na lodzie w efektownym stylu wygrała Turniej Trójmorza na lodowisku w Katowicach. Pokonała zespoły wszystkich trzech krajów nadbałtyckich. Nazwa imprezy wzięła się stąd, że uczestniczyć w niej miała także ekipa Chorwacji. Zrezygnowała jednak ostatecznie z powodu bezpieczeństwa sanitarnego.

Polski zespół, prowadzony od ubiegłego roku przez słowackiego trenera Roberta Kalabera, zaliczył w Katowicach zwycięstwa nad Estonią 6:1, Litwą 8:1 i wreszcie nad Łotwą 4:1. Barwy Łotwy, należącej do światowej czołówki, reprezentowała tym razem drużyna młodzieżowa. Nie był to jednak byle jaki skład, skoro potrafił dzień wcześniej rozgromić Estończyków aż 14:0.Bramki dla Polski padły w drugiej i trzeciej tercji, po strzałach Mateusza Bryka, Patryka Wronki, Damiana Kapicy i ponownie Mateusza Bryka.Najważniejszym dla polskiej drużyny występem w tym roku będzie sierpniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022. Ewentualny sukces sprawia wrażenie "mission impossible", bowiem prawo gry w Pekinie uzyska tylko jeden zespół, a turniej rozegra się w Bratysławie. Jego gospodarze, Słowacy mają w kolekcji cztery medale mistrzostw świata, w tym złoty z roku 2002. Pozostali rywale to bardzo silny team Białorusi oraz Austria.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze