Osłabiony skład Niemiec przed inauguracją Pucharu Świata w skokach

2019-11-17 20:16 DCH
Severin Freund
Autor: Eastnews Severin Freund

Reprezentacja Niemiec przystąpi w okrojonym składzie do rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Na skoczni im. Małysza zabraknie Andreasa Wellingera i Severina Freunda.

Austriacki trener Stefan Horngacher po trzech latach pracy z kadrą A w Polsce, bez komfortu rozpoczyna pierwszy sezon w roli trenera kadry Niemiec.

Mistrz olimpijski 2018 Andreas Wellinger ( .. l.) opuści cały sezon 2019-2010. Po zerwaniu więzadeł przednich kolana i operacji w czerwcu br. poczynił wprawdzie postępy w rehabilitacji, ale na skocznię tej zimy nie powróci. Przedtem przewidywano jego powrót w lutym, co dawałoby mu szansę występu w mistrzostwach świata w lotach w Planicy (koniec marca). Horngacher uznal jednak, że nie jest to potrzebne i lepiej, aby Wellinger skoncentrował się na MŚ 2021.
Spodziewany jest natomiast powrót do rywalizacji Severina Freunda, byłego mistrza świata na dużej skoczni, w lotach oraz w drużynie mieszanej. Tyle że jeszcze nie w inauguracyjnych zawodach w Wiśle. Po blisko trzech latach walki z dolegliwościami kolan (dwukrotne zerwanie więzadeł w roku 2017) 31-letni Freund czeka na ponowny debiut w Pucharze Świata.