Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Ruszył TCS

Pary pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Wielki hit i polski pojedynek

2022-12-28 18:55

Wystartował 71. Turniej Czterech Skoczni. Kwalifikacje wyłoniły nam, tradycyjne już, w których będą rywalizowali skoczkowie w 1. serii. System K.O w TCS to piękny element rywalizacji, który odróżnia zwykłe konkursy od tych z walką o Złotego Orła w tle. W czwartek na obiekcie Schattenbergschanze zobaczymy polskie starcie, a także hitową rywalizację gospodarzy turnieju.

Austriacy i Niemcy już teraz zacierają ręce na myśl o rywalizacji Stefana Krafta z Karlem Geigerem. Polscy kibice na ten pojedynek mogą spojrzeć z dystansem, a martwić się o sześciu biało-czerwonych. Jedno jest pewne – przynajmniej jednego Polaka w drugiej serii konkursu w Oberstdorfie możemy być już pewni. Wszystko przez fakt, że Piotr Żyła trafił na Stefana Hulę. Nie jest trudno wskazać faworyta tej rywalizacji. Powołanie tego drugiego do kadry jest dowodem na słabość zaplecza naszej kadry, a Żyła – już nie pierwszy raz – jest uważany za czarnego konia imprezy.

Komplet Polaków w konkursie w Oberstdorfie! Liderzy nie zawiedli, ale jest też kiepska wiadomość

18-letni Erik Belshaw ze Stanów Zjednoczonych będzie miał okazję zmierzyć się z Kamilem Stochem. Para Stoch – Belshaw wystąpi tuż obok wielkiej rywalizacji Geigera z Kraftem. W tym kibice i eksperci upatrują nadzieję, że Polak zostanie „wypuszczony” w dobrych warunkach. Stoch, jak to często bywa, nie miał dobrych warunków podczas skoku kwalifikacyjnego, ale poradził sobie świetnie (127,5 m).

Mały polski pojedynek to również rywalizacja Dawida Kubackiego z Władimirem Zografskim, którego od tego sezonu prowadzi Grzegorz Sobczyk. „Mustaf” przegrał w kwalifikacjach tylko z Halvorem Egnerem Granerudem. Z Norwegiem w parze powalczą za to Paweł Wąsek (który zmierzy się z Mariusem Lindvikiem) i Jan Habdas (w parze z Kristofferem Eriksenem Sundalem).

Turniej Czterech Skoczni 2022/2023 i nagrody pieniężne. Jakie są premie w TCS? Ile zarobi zwycięzca?

Skokomania | 28.12.2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze